SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wieczory wyborcze w radiu i telewizji

Najświeższe wyniki sondaży, badania frekwencji, a także komentarze w niedzielnych wieczorach wyborczych w radiu i telewizji. Co i gdzie zobaczymy?

Wybory w telewizji

W TVP wieczór wyborczy rozpocznie się o godz. 20, w Programie Pierwszym. Jak informuje stacja, widzowie będą mogli m.in. poznać najświeższe wyniki sondaży exit poll, które omówi Agnieszka Sora z Instytutu badawczego GFK Polonia. Wyniki komentować też będą m.in. dr Tomasz Żukowski, prof. Mirosława Grabowska, dr Radosław Markowski oraz publicyści Paweł Wroński i Rafał Ziemkiewicz.

W programie przewidziano ponadto liczne połączenia z ośrodkami terenowymi w miastach, które objęte zostały badaniami exit poll, a także miastami, w których prawdopodobnie prezydenci zostaną wybrani w I turze wyborów.
 
Pierwsza część wieczoru wyborczego w TVP1 potrwa od godziny 20 do 20.30, kontynuowany będzie na antenie TVP3, aż do godz. 22.30. Wieczór wyborczy w TVP zakończy się około godziny 22.30 ostatnimi komentarzami w trakcie wieczornego wydania "Panoramy".

Gospodarzami wieczoru wyborczego w TVP będą Dorota Gawryluk i Krzysztof Leski.

W TVN 24 studio wyborcze rozpocznie się o godz. 19.55 i jest ono przygotowywane wspólnie z "Gazetą Wyborczą" i tygodnikiem "Przekrój". W programie znajdą się m.in. wyniki sondaży exit poll, przygotowane przez Pracownię Badań Społecznych, a w studiu komentować je będą politycy, socjolodzy i publicyści. TVN24 zaprosił m.in. dr. Roberta Sobiecha, dr. Wojciecha Jabłońskiego, dr. Wojciecha Łukowskiego, red. naczelnego "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego, red. naczelnego "Wprost" Piotra Gabryela, Seweryna Blumsztajna z "GW", Wojciecha Mazowieckiego z "Przekroju", Andrzeja Morozowskiego z TVN, Przemysława Gosiewskiego (PiS), Jana Rokitę (PO), Wojciecha Olejniczaka (SLD), a także kandydatów na prezydenta Warszawy: Hannę Gronkiewicz-Waltz (PO), Kazimierza Marcinkiewicza (PiS) i Marka Borowskiego (centrolewica).

Pierwsza część wieczoru wyborczego TVN24 potrwa do godz. 21.30 - poprowadzą ją Justyna Pochanke i Łukasz Grass, a druga od 23 do ok. 24 - poprowadzi ją Anita Werner. Po zakończeniu tego programu stacja planuje "noc wyborczą", w której reporterzy będą łączyć się na żywo z siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej i informować o cząstkowych wynikach wyborów, które sukcesywnie napływać będą z komisji wyborczych.

Wieczoru wyborczego nie przewiduje telewizja Polsat.

Wieczór wyborczy przygotowała natomiast poznańska telewizja informacyjne WTK.

Zaraz po zamknięciu lokali wyborczych, o godzinie 20.00 na antenie WTK zostaną podane wyniki sondażowe w wyborach samorządowych w Poznaniu. Sondaż przeprowadzony będzie przy współpracy z niezależną firmą Gemini. Gośćmi wieczoru wyborczego będą m.in. kandydaci na Prezydenta Poznania, socjolodzy, politolodzy i dziennikarze.
„Mieszkańcy Poznania nie tylko tuż po zamknięciu lokali wyborczych dowiedzą się, kto będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale będą też mieli okazję zobaczyć i usłyszeć, jakie są pierwsze reakcje kandydatów do najwyższego urzędu w naszym mieście. Wszyscy kandydaci na prezydenta Poznania będą gośćmi naszego wieczoru” – powiedział Maciej Stroiński, producent wieczoru wyborczego w WTK.
 
Wybory w radiu

Wieczór wyborczy będzie też na antenach radiowych. W Programie I Polskiego Radia rozpocznie się o godz. 20.07 i potrwa do 22. Program poprowadzi Krzysztof Grzesiowski, a jego gośćmi - jak informuje radio - będą m.in. prof. Michał Kulesza, szef Informacyjnej Agencji Radiowej Maciej Łętowski, Robert Walenciak z "Przeglądu", Paweł Wroński z Gazety Wyborczej, dr Tomasz Żukowski, a telefonicznie - Robert Sobiech i dr Marek Migalski.

Zaproszeni goście rozmawiać będą o przewidywanych wynikach głosowania, ocenią przebieg wyborów i frekwencję.

Tuż po zamknięciu lokali wyborczych w studiu Tok FM rozpocznie się wieczór wyborczy, który potrwa do północy. Program poprowadzą Marek Tejchman i Marcin Graczyk, a komentować będą Mikołaj Lizut z Gazety Wyborczej oraz politolog Wojciech Jabłoński. W połowie wieczoru o godz. 22.20 na antenie Tok FM w programie „Full Contact” gośćmi będą Grzegorz Napieralski (SLD), Julia Pitera (PO), Wojciech Wierzejski (LPR) i Artur Zawisza (PiS).

Program Polskiego Radia Wrocław na żywo po godzinie 20.00 będzie realizowany z trzech największych we Wrocławiu komitetów wyborczych. W studiu pierwsze wyniki wyborów prezydenta miasta, rady oraz radnych sejmiku, komentować będą politolodzy oraz socjolodzy.
Radio Wrocław zleciło ponadto wykonanie badań dotyczących wyborów. Zostaną one ogłoszone tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Zestawienie dotyczące mieszkańców Wrocławia opracuje Biuro Badania Opinii Pentor.
Słuchacze Radia Wrocław będą mogli te sondażowe wyniki otrzymać SMS-em. Wcześniej trzeba tylko zarejestrować się w systemie stacji (szczegóły prw.pl). SMS-y zostaną rozesłane do wszystkich słuchaczy tuż po zamknięci lokali wyborczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wieczory wyborcze w radiu i telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl