SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Wiedźmin 2' na Xbox 360 na rynku japońskim od 23 sierpnia

Premierę gry komputerowej "Wiedźmin 2" w wersji na konsolę Xbox 360 na rynku japońskim wyznaczono na 23 sierpnia, poinformował jej producent CD Projekt Red. Spółka deklaruje, że gra otrzymała pozytywne recenzje przedpremierowe.

'Wiedźmin 2' na Xbox 360 na rynku japońskim od 23 sierpnia

„Świetne przyjęcie Wiedźmina 2 w Japonii jest dla nas bardzo pozytywną wiadomością. To bardzo specyficzny rynek, na którym trudno jest zaistnieć zachodnim tytułom. Musimy też pamiętać, że to nasz konsolowy debiut w Japonii. Z tego powodu cały czas bazowaliśmy na ostrożnych oczekiwaniach odnośnie wielkości sprzedaży. Kluczowa jest budowa naszej pozycji i świadomości marki na tym rynku" – powiedział członek zarządu spółki Piotr Nielubowice. Recenzenci najpopularniejszego japońskiego pisma o grach wideo – Famitsu - przyznali tytułowi stworzonemu przez CD Projekt Red nagrodę Platinum Award.

CD Projekt Red podał, że w ciągu 5 lat od debiutu serii obie części "Wiedźmina" sprzedały się na całym świecie w 4 mln egzemplarzy. W swojej strategii spółka zakłada sprzedaż 10 mln własnych gier do końca 2015 r. W maju 2012 r. firma ogłosiła, że drugi zespół deweloperski prowadzi równoległe prace nad grą, która będzie jej drugą, obok "Wiedźmina" marką własną.

Gry "Wiedźmin" są oparte o bestsellerową serię opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Spółka CD Projekt Red, producent i dystrybutor gier komputerowych, miała 0,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 4,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 17,68 mln zł wobec 15,76 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Wiedźmin 2' na Xbox 360 na rynku japońskim od 23 sierpnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl