SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większość Amerykanów czyta newsy w urządzeniach mobilnych. Przeważają młodzi i zamożni użytkownicy

58 procent użytkowników w Stanach Zjednoczonych czyta lub ogląda newsy korzystając z urządzeń mobilnych – wynika z danych Pew Research Center. To prawie trzykrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2013, a wśród odbiorców aktualnych informacji na smartfonach i tabletach przeważają osoby do 29 roku życia, dobrze wykształcone i o wysokich dochodach.

Article

Popularność urządzeń mobilnych w konsumpcji newsów rośnie w USA od kilku lat, obecnie 58 proc. użytkowników wykorzystuje regularnie smartfony i tablety do czytania i oglądania aktualnych wiadomości. To znaczący wzrost biorąc pod uwagę, że w 2013 r. odsetek ten wynosił 21 proc.

Obecnie odbiór newsów w urządzeniach mobilnych przerasta ich przeglądanie w komputerach biurkowych oraz laptopach - według badania do takiej konsumpcji treści informacyjnych przyznaje się 39 proc. respondentów.

Wśród mobilnych odbiorców newsów w USA najwięcej jest osób w wieku od 18 do 29 lat (71 proc.). Po informacje z użyciem smartfona lub tabletu nieco chętniej sięgają mężczyźni niż kobiety (60 proc.), w przewadze są także użytkownicy dobrze wykształceni (66 proc.) oraz osiągający dochody przekraczające rocznie 75 tys. dol. (67 proc.).

Badanie Pew Research Center przeprowadzono metodą internetową w okresie od maja do października 2017 r. na próbie ponad 5,4 tys. dorosłych mieszkańców USA.

Dołącz do dyskusji: Większość Amerykanów czyta newsy w urządzeniach mobilnych. Przeważają młodzi i zamożni użytkownicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl