SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Większość brytyjskich e-sprzedawców optymistami

Pomimo spowolnienia gospodarczego, 69 proc. internetowych sklepów z Wielkiej Brytanii spodziewa się wzrostu przychodu ze sprzedaży online w 2010 roku.

Większość brytyjskich e-sprzedawców optymistami

Z badania przeprowadzonego przez specjalizującą się w płatnościach e-commerce firmę CyberSource wynika, że 40 proc. sprzedawców szacuje, iż w porównaniu z rokiem 2009 ich przychód wzrośnie o 1 do 20 proc. 12 proc. zakłada tutaj wzrost o 21 do 40 proc., 8 proc. o 41 do 60 proc., 2 proc. o 61 do 80 proc., 1 proc. o 81 do 100 proc., a 6 proc. o ponad 100 proc.

Z kolei co dziesiąty sklep online przewiduje, że jego przychód pozostanie na mniej więcej tym samym poziomie, a 11 proc. spodziewa się spadku.

57 proc. badanych jako największe zagrożenie dla swoich internetowych operacji wskazuje na internetowe oszustwa, 52 proc. na kradzież danych ich klientów, 51 proc. na awarie systemu, po 15 proc. na wirusy i hakerów, a 10 proc. na oszustwa wewnętrzne.

Z badania CyberSource wynika również, że 85 proc. brytyjskich internautów robiących zakupy w sieci chcąc mieć pewność, że przeprowadzane przez nich transakcje będą skuteczne, szuka na danej witrynie oznaczeń informujących, że jest ona bezpieczna. Taki sam odsetek badanych odwiedza tylko serwisy o uznanej marce, 69 proc. korzysta z usług MasterCard SecureCode lub Verified by Visa, 50 proc. zamiast z kart debetowych wykorzystuje karty kredytowe, a 29 proc. korzysta z czytników kart.

W badaniu udział wzięło ponad 200 e-sprzedawców i ponad 1 tys. konsumentów z Wielkiej Brytanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większość brytyjskich e-sprzedawców optymistami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl