SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większy odtwarzacz w nowej wersji WP.tv

Serwis WP.tv. został udostępniony w zmienionej wersji. Na stronie odświeżono grafikę i nawigację, wprowadzono nowe opcje oraz powiększono moduł odtwarzacza.

Większy odtwarzacz w nowej wersji WP.tv

W nowej wersji WP.tv. działa nawigacja tak sama, jak w witrynie ToSieWytnie.pl, którą Wirtualna Polska uruchomiła jesienią ub.r. (więcej na ten temat). System jest oparty m.in. na układanych na bieżąco przez redaktorów i odtwarzanych automatycznie playlistach, które można oglądać w dowolnej kolejności. Nawigacja pozwala też oglądać wideo bez konieczności jego odtwarzania w playerze i z poziomu dowolnego poziomu – kanału lub serii.

W WP.tv rozbudowano rankingi oraz systemy oceny i rekomendacji materiałów. Zmieniono też sposób prezentowania wyników wyszukiwania, które teraz pojawiają się w postaci dodatkowej warstwy na stronie, przez co użytkownik nie musi opuszczać kanału lub produkcji, które właśnie ogląda. Natomiast komentarze pojawiają się w dymkach komiksowych wewnątrz ekranu emisyjnego playera.


Ponadto dotychczasowa ramka odtwarzacza klipów multimedialnych – 480x360 (aspekt 4:3) – została poszerzona do rozmiarów 720x404 (aspekt 16:9). Na stronie głównej wprowadzono też duży moduł graficzny, prezentujący najciekawsze materiały dostępne w danym dniu w witrynie. – Staraliśmy się, by niezależnie od możliwości komputerów i łącz użytkowników jakość oglądania wideo w serwisie była jak najlepsza – opisuje Łukasz Skalik, kierownik działu WP.tv i multimedialnego wsparcia Wirtualnej Polski. – Dobrana obecnie rozdzielczość oraz przyjęty standard transmisji obrazu są optymalne z punktu widzenia naszych internautów – deklaruje.


Aby utrzymać dowolną liczbę użytkowników oglądających w danym momencie materiały wideo, w WP.tv wprowadzono rozwiązania bazujące na technologii Content Delivery Network. Dzięki temu podczas dużego natężenia wizyt wewnątrz serwisu internauci pobierają pliki wideo również przez CDN, co umożliwia sprawną transmisję kontentu wideo do wszystkich jednocześnie. Ponadto każdy dział i format funkcjonujący w WP.tv został udostępniony w osobnej domenie, co ma ułatwić wchodzenie na stronę użytkownikom oraz poprawić jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większy odtwarzacz w nowej wersji WP.tv

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl