SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem pyta kobiety „Bierze Cię WK_RW"

Agencja kreatywna Lotna na zlecenie Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem stworzyła kampanię społeczną zwracającą uwagę na problemy związane z prawami kobiet w Polsce. Hasłem spajającym całą kampanię zostało pytanie: „Bierze Cię WK_RW?”. 

Article

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem to zrzeszenie krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się prawami reprodukcyjnymi, prawami pacjenckimi i edukacją seksualną. Skrócona nazwa brzmi WKRW, która jest podobna do jednego z nieparlamentarnych słów. To wyraz emocji – złości i niezadowolenia na stan praw kobiet w Polsce, w szczególności praw reprodukcyjnych. 

- Założeniem Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem było dotarcie głównie do kobiet, szczególnie z pokolenia Y i Z, bowiem dzisiejsze problemy dotyczą przede wszystkim ich – mówi Piotr Flis, co-owner Lotnej i autor kampanii. – Wykorzystując tematy, którymi zajmuje się Koalicja oraz jej samą nazwę, stworzyliśmy bardzo mocny przekaz, który dokładnie trafia do tej grupy docelowej – dodaje.

Kampania opiera się na wyselekcjonowanych hasłach, które stały się key visualami akcji. Całość działań prowadzona jest offline (plakaty, ulotki, bannery) oraz online – kreacje dostępne są w digitalu, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych.


- Skupiliśmy się na emocjach wynikających z problemów i spraw dotykających kobiet – sytuacji związanej z ich prawami, dostępem do antykoncepcji, legalizacją aborcji oraz rzetelnej edukacji seksualnej – komentuje Anita Kamila Sochacka – współwłaścicielka agencji Lotna. – Chcieliśmy nie tylko zwrócić ich uwagę na te problemy, ale też wydobyć na powierzchnię emocje, które buzują w młodych kobietach i przekuć je w sprawczość. Nasz cel to nie tylko zwiększenie świadomości. To także motywacja do większej aktywności i zaangażowania się w budowę społeczeństwa obywatelskiego, które może przejawiać się na przykład poprzez korzystanie ze swoich praw konstytucyjnych, czyli aktywnego uczestnictwa w wyborach.

Kampania trwa na Instagramie i Tik Toku, nawiązuje do trendów oraz do kultury memicznej. Działania potrwają do 14 października. 

Dołącz do dyskusji: Wielka Koalicja za Równością i Wyborem pyta kobiety „Bierze Cię WK_RW"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
I od razu widać poziom nadającego i adresata - wulgarni prostacy
odpowiedź
User
Max 2
Panie Max, WKRW to skrót od nazwy organizacji.
odpowiedź