SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program „Wielka ucieczka” w Czwórce. Kasprzyk, Pavlović, Wiśniewscy i Miller wśród uczestników

Od 8 maja w niedzielnym prime-time Czwórka będzie emitować nowy program „Wielka ucieczka”, w którym w roli uciekinierów wystąpią m.in.: Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Paulina Sykut-Jeżyna, Fabienne i Michał Wiśniewscy. Show produkuje Rochstar, zdjęcia już trwają.

fot. TV4/Krzysztof DubielArticle

„Wielka ucieczka” to polska odsłona holenderskiego formatu „Hunting Season”, który narodził się w internecie. W ciągu pięciu sezonów kilkukrotnie wybrano go najlepszym projektem YouTube w Holandii, a w ubiegłym roku został przeniesiony do telewizyjnego kanału SBS6.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Formuła show polega na tym, że w każdym odcinku inna para gwiazd wciela się w rolę zbiegłych więźniów ściganych przez trójkę prowadzących - „strażników”.

Polska edycja w Czwórce, Rochstar producentem

Aktualnie nad polską edycją produkcji - pod tytułem „Wielka ucieczka” - pracuje telewizyjna Czwórka, która zakupiła prawa do projektu od firmy Talpa, będącej właścicielem licencji i dystrybutorem formatu. W naszym kraju za produkcję show odpowiada Rochstar. Reżyserem programu jest Agata Lipnicka.

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że zdjęcia do produkcji rozpoczęły się 28 marca. Na pierwszy sezon ma się składać 10 godzinnych odcinków.

Kasprzyk, Pavlović, Wiśniewscy i Miller wśród uczestników

W „Wielkiej ucieczce” jako uciekinierzy wystąpią: Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Paulina Sykut-Jeżyna, Honorata Witańska, Kamila Ścibiorek, Magdalena Margulewicz, Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski,  Marcin Miller, Akop Szostak, Łukasz „Juras" Jurkowski, Mariusz Węgłowski, Jerzy Mielewski, Paweł Dudek (Czadoman), Luka Rosi, Adam Asanov, Michał Pałubski i Roman Awiński.

Ścigać ich będą twórcy youtube’owego kanału „Urbex History” - Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski - specjalizujący się w eksploracji opuszczonych, trudno dostępnych i tajemniczych obiektów.

Punktem wyjścia akcji jest więzienna cela, z której ucieka dwoje bohaterów odcinka, ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych. Ich tropem podąża trzech strażników, aby ich złapać najszybciej, jak to możliwe. Na starcie „więźniowie” dostają 20 minut przewagi, po upływie których ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów.

Jak czytamy w opisie „uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Mogą za to raz wyłączyć sprzęt tropiący strażników”.

Pościg kończy się, gdy uciekinierzy zostają schwytani lub jeśli uda im się pozostać nieuchwytnymi przez 4 godziny.

Premiera 8 maja

Premierowe odcinki „Wielkiej ucieczki” telewizyjna Czwórka emitować będzie w niedziele o godz. 20.00, począwszy od 8 maja 2022 roku.

Udział Czwórki w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 3,23 proc.

Dołącz do dyskusji: Program „Wielka ucieczka” w Czwórce. Kasprzyk, Pavlović, Wiśniewscy i Miller wśród uczestników

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Halina
Głupszego pasma emisyjnego to nie mogli znaleźć.
odpowiedź
User
Teleman
Ucieczka nieudaczników życiowych , kto będzie oglądał ten chłam to programy dla ludzi z jedną półkulą mózgową .
odpowiedź
User
Pawel
Czy wiśnia zostanie w końcu złapany?
odpowiedź