SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wielki koncert w Polsacie

Polsat postanowił uczcić 13 grudnia, dzień Stanu Wojennego wielkim koncertem

"13 grudnia Stan Wojenny - Koncert" to trzy częściowe widowisko, którego bezpośrednią godzinną transmisję zobaczymy na antenie Polsatu 13 grudnia o godzinie 18.00. Widzowie Polsatu zobaczą część II - monograficzny koncert twórczości Jacka Kaczmarskiego. W koncercie wystąpią między innymi: Krzysztof Cugowski, Ewa Błaszczyk Małgorzata Ostrowska, Artur Gadowski (zespół IRA), Paweł Kukiz, Maciek Maleńczuk, Orkiestra z Chmielnej a poprowadzi go Jan Pospieszalski.

Z uwagi na rangę koncertu Zarząd Telewizji Polsat podjął decyzję o zrezygnowaniu z emisji reklam i bilbordów sponsorskich w czasie transmisji.

- To pierwszy tego rodzaju koncert - oddający sprawiedliwość pokoleniu, które w stanie wojennym przeżyło szok wywołany zburzeniem nadziei i marzeń o wolnej, sprawiedliwej i obywatelskiej Polsce. To również forma hołdu oddanego ofiarom 13 grudnia; nie tylko tym, którzy oddali życie, ale i wszystkim, którzy krzywdę stanu wojennego nieśli z sobą przez kolejne lata. Na scenę powróci na chwilę kultura stanu wojennego; artystyczny wyraz protestu środowisk aktorów, pieśniarzy, poetów, ale także ludzi incydentalnie związanych ze sztuką. Widowisko połączy z sobą wątki znane z utworów profesjonalnych wykonawców, twórczości powstałej w obozach internowania i echa polskiej ulicy z czasów stanu wojennego - informuje nas Katarzyna Wyszomirska, rzecznik prasowy Polsatu.

Koncert składa się z trzech części. W Polsacie "na żywo" będzie mozna zobaczyć część drugą, pozostałe dwie zostaną zarejestrowane i wyemitowane w terminie późniejszym na antenie Polsatu i TV 4.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielki koncert w Polsacie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl