SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wielu Polaków surfuje po internecie i komunikuje się z przyjaciółmi przez telewizor

Polacy nadal chętnie oglądają telewizję. Ponad 70 proc. osób ankietowanych przez TNS Polska przyznało, że przed telewizorem spędza od jednej do trzech godzin dziennie. Mimo ogromnej popularności laptopów i tabletów, Polacy zdecydowanie preferują oglądanie telewizji w telewizorach. Chętnie też wykorzystują ich najnowsze funkcje pozwalające surfować po internecie czy komunikować się z przyjaciółmi.

Article

Badania pokazały, że choć tylko 15 proc. respondentów przyznało, że telewizja jest ich głównym narzędziem rozrywki, to ponad 70 proc. z nich ogląda ją każdego dnia.

– Niektórzy twierdzą, że oglądanie telewizji to przeżytek, natomiast z naszego badania wynika, że wcale tak nie jest. W dalszym ciągu 7 na 10 badanych ogląda telewizję codziennie, a wśród nich 76 proc. spędza przed telewizorem od 1 do 3 godzin. Biorąc pod uwagę to, że osiem godzin w ciągu doby dorosły człowiek śpi, osiem godzin poświęca na pracę, to te trzy godziny to już jest całkiem sporo – mówi Katarzyna Gołębiewska z TNS Polska.

Mimo rozwoju technologii i urządzeń mobilnych pozwalających na oglądanie telewizji w dowolnym miejscu, telewizor wciąż ma się dobrze w polskim domu. Ponad połowa badanych przez Sony przyznała, że kupując telewizor, zwraca szczególną uwagę na jego wygląd. Zdecydowana większość respondentów uważa, że znacznie ważniejsze są jednak jego parametry techniczne.

– Połowa badanych twierdzi, że wygląd telewizora ma znaczenie. Nic w tym dziwnego, ponieważ telewizory w dalszym ciągu stoją w centrum naszych salonów. Zdecydowanie ważniejszy jest jednak dźwięk i jakość obrazu – tak przyznało 97 proc. badanych – mówi Katarzyna Gołębiewska.

Dla ponad połowy ankietowanych istotne są także dodatkowe funkcje telewizorów. 58 proc. badanych powiedziało, że używa aplikacji, które oferują producenci telewizorów. Polacy wykorzystują głównie te, które pozwalają surfować po internecie lub komunikować się z rodziną lub przyjaciółmi. 14 proc. badanych przyznało, że uruchamia je  codziennie, natomiast 30 proc. raz w tygodniu.

Badanie zostało zrealizowane przez TNS Polska dla Sony w dniach 23-31 lipca 2014 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku 25-40 lat korzystających z internetu. Projekt wykonano metodą zbierania danych CAWI na panelu polskich internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielu Polaków surfuje po internecie i komunikuje się z przyjaciółmi przez telewizor

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bonzo
Badanie zostało zrealizowane na próbie 1000 osób w wieku 25-40 lat korzystających z internetu - czysta głupota !
Połowa Polaków nie korzysta z internetu. Na pytanie czy ma w domu internet od powiedź TAK oznacza że 1 osoba lub 2 dzieci korzysta a 3 nie. Z telewizora w domu też jak jest korzysta 1 a 3 nie (zazwyczaj niepracująca żona a mąż i dzieci nie).
11 8
odpowiedź
User
CW
Bardzo sprytnie marketingowo wyznaczono grupę fokusową dla tego badania zaczynającą się od 25 lat wzwyż. A to dlatego, że wcześniejsze badania popularności TV wskazywały, że największy procent respondentów, którzy jej wcale nie oglądają mieści się właśnie poniżej tego wieku. To jednak nie przeszkadza wyciągać wniosków, że TV trzyma się świetnie...
9 8
odpowiedź
User
heniek
To jest często wygodniejsze niż rozmowa przez telefon, jakość dźwięku też jest o wiele lepsza. U mnie na telewizorze Philips po pierwszym uruchomieniu zobaczyłem ikonę Skype, od razu się zalogowałem i jeśli zdarza mi się rozmawiać przez ten komunikator to częściej uruchamiam go na telewizorze niż na telefonie czy kompie. Nie mówiąc już o innych apkach i przeglądarce internetowej.
9 8
odpowiedź