SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WIG20 zakończył poniedziałek bez większych zmian po niewielkich wahaniach

Indeks największych spółek WIG20, po lekko dodatnim otwarciu i niewielkich wahaniach pozostał na koniec notowań na symbolicznym minusie, poinformowali analitycy.

WIG20 zakończył poniedziałek bez większych zmian po niewielkich wahaniach

"Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął z poziomu 2.341.31 pkt., notując tym samym symboliczny, 0,14-proc. wzrost względem poprzedniego zamknięcia. Ten neutralny charakter rozpoczęcia notowań poniedziałkowej sesji dobrze wpisywał się w poranne nastroje panujące na europejskim rynku" - poinformował analityk BDM, Krzysztof Zarychta.

Jednak według niego, optymizm towarzyszył stronie popytowej tylko przez pierwsze minuty handlu - inwestorzy dobrze odebrali bowiem odczyt wskaźnika wyprzedzającego koniunkturę dla Polski. Potem, po zanotowaniu lokalnego szczytu na poziomie 2.348 pkt. (+0,43%), parę minut po otwarciu sesji, sprzedający przechwycili jednak inicjatywę, a WIG20 zaczął opadać w dół.

"Taki stan rzeczy miał miejsce do godziny 10. Później bowiem do głosu doszli ponownie kupujący, dzięki czemu blue chipy ponownie znalazły się wokół porannych szczytów (2.348,86 pkt.)" - podkreślił analityk, który podał, że do 14:30, do publikacji danych makro z USA wykres konsolidował się w przedziale 2.339-2.348 pkt.

Jego zdaniem, najbardziej istotny dla późniejszych notowań okazał się indeks NAI, uwzględniający dane o produkcji przemysłowej podawane przez Fed i wskaźniki departamentu pracy o zatrudnieniu oraz dane ISM w przemyśle. Indeks ten spadł w maju do 0,21 pkt. wobec 0,25 pkt w kwietniu.

"Na fali tej negatywnej informacji WIG20 z mocnym impetem zanurkował w dół, notując dzienne minimum na wysokości 2.329,44 pkt. (-0,37%)" - podsumował analityk, który zauważył, że pod koniec sesji kupującym udało się jeszcze poprawić pozycję blue chipów względem poprzedniego zamknięcia.

Ostatecznie WIG20 zakończył notowania na poziomie 2.337,12 pkt, po spadku o 0,04%. WIG osiągnął poziom 40.372.92 pkt, po spadku o 0,01%. Obroty na rynku akcji wyniosły 0,9 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • WIG20
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WIG20 zakończył poniedziałek bez większych zmian po niewielkich wahaniach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl