SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wiktor Świetlik do Artura Orzecha: proszę nie obrażać dziennikarzy Trójki, bo zakończymy z panem współpracę

W internecie ujawniono mail, w którym dyrektor radiowej Trójki Wiktor Świetlik prosi dziennikarza stacji Artura Orzecha, by nie obrażał innych osób z rozgłośni, bo wtedy zostanie zakończona współpraca z nim. - Nie wiem, o co chodzi panu Świetlikowi. Przygotowuję audycje muzyczne, nie zajmuję się sprawami bieżącymi - mówi Orzech.

Wiktor Świetlik, fot. PR24/MR Article

Wiktor Świetlik wysłał maila Arturowi Orzechowi ze swojego prywatnego adresu mailowego w dniu 30 października br. Wiadomość trafiła także do wicedyrektorów Trójki: Wojciecha Surmacza i Tomasza Kowalczewskiego (wszyscy objęli te stanowiska w maju br.).

- Bardzo proszę o nieobrażanie innych dziennikarzy Trójki, ani za pośrednictwem mediów społecznościowych, ani w innej formie. W przeciwnym razie, z przyczyn oczywistych, będziemy musieli zakończyć współpracę z Panem Redaktorem - napisał Świetlik. Artur Orzech odpowiedział mu w nocy z poniedziałku na wtorek. „Oj, przestraszyłem się :) A o kogo Panu chodzi Panie Dyrektorze? Bo nikogo nie obrażam, tym bardziej w liczbie mnogiej” - stwierdził we fragmentach maili, które widać w fotografii ekranu ujawnionej w internecie.

Artur Orzech w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdził, że te maile są autentyczne. Nie wie natomiast, które jego stwierdzenia mogły zostać uznane przez kierownictwo Trójki za obrażanie innych dziennikarzy stacji. - Nie mam zielonego pojęcia. Nie wiem, o co chodzi panu Świetlikowi, proszę zapytać pana dyrektora, kogo z Trójki obraziłem - mówi nam dziennikarz. - Przygotowuję audycje muzyczne, nie zajmuję się sprawami bieżącymi. Tym bardziej nie rozumiem tego maila - dodaje.

- Potwierdzam, że doszło do takiej korespondencji między mną a Arturem Orzechem. Są to wewnętrzne sprawy spółki. Jeżeli Artur Orzech zdecydował się ujawnić korespondencję to jest jego sprawa - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, szef Trójki.

Artur Orzech jest związany z Trójką od początku lat 90., a stale współpracuje ze stacją od 2001 roku. Prowadził autorskie audycje muzyczne (m.in. „Orzech i reszta”, „Moje miasto nocą”, „Prywatna kolekcja”), obecnie jest gospodarzem m.in. programu „Trzy kontynenty”, w którym prezentuje muzykę z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Wcześniej był związany z innymi stacjami Polskiego Radia: Jedynką i Radiem Dla Ciebie.

Z Trójką na początku listopada rozstali się Artur Andrus i Robert Kantereit, którym zarząd Polskiego Radia nie pozwolił na dalsze łączenie pracy w rozgłośni ze współpracą z TVN24 (obaj zdecydowali się na to drugie). Wiktor Świetlik powiedział Wirtualnemedia.pl, że ceni obu dziennikarzy i chciał ich zatrzymać w stacji.

Część dziennikarzy Trójki uważa, że Andrus i Kantereit zostali zmuszeni do odejścia z rozgłośni: na antenie stacji aluzyjnie skrytykowali to Wojciech Mann i Piotr Bukartyk, a w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Michał Olszański. W geście solidarności z Andrusem i Kantereitem z Trójką rozstał się też Wojciech Zimiński.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka zanotowała 6,5 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiktor Świetlik do Artura Orzecha: proszę nie obrażać dziennikarzy Trójki, bo zakończymy z panem współpracę

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ess_fm
Szukają pretekstu. Nie bez powodu przenieśli "Zaraz wracam" (druga audycja Artura O. - halo, autorze!) z niedzielnego popołudnia na wtorek po północy...
77 7
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Ten Świetlik to sługus dobrej zmiany, totalny przydupas pissu.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Jeszcze niedawno śmiałem się z Wiktora Świetlika, ale teraz zrozumiałem, że to co robi dla Trójki jest jednak szlachetne. Głupio mi, że kiedyś uważałem inaczej. Powodzenia Wiktorowi Świetlikowi życzę i mam nadzieję że jeszcze choć trochę przewietrzy wciąż niedowietrzoną Trójkę.
odpowiedź
User
rozsadek
kolejny na wylocie ale i tak byli dzielni, dać soba rządzić przez miernych biernych ale wiernych pisobolszewi
69 12
odpowiedź
User
Sitting Bull
już na twitterze typ rzucił hasło: "Świetlik na śmietnik". Coś w tym jest.
49 12
odpowiedź
User
Piotr
Cenzura dobrej zmiany :)
42 9
odpowiedź
User
Polones Copue
Nie no, dobra, ale o co chodzi?
Wy też porozumiewacie się w waszych zakładach pracy za pośrednictwem portali wirtualnych?
U mnie, jak mam coś do wygarnięcia przełożonemu, to wtranżalam mu się do gabinetu, zostawiam uchylone drzwi na korytarz, żeby wszyscy słyszeli i wtedy walę, co mi leży na sercu.
Jak to nie pomaga, to idę do pań w rachunkowości i tam zapuszczam temat.
20 10
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Jeszcze niedawno śmiałem się z Wiktora Świetlika, ale teraz zrozumiałem, że to co robi dla Trójki jest jednak szlachetne. Głupio mi, że kiedyś uważałem inaczej. Powodzenia Wiktorowi Świetlikowi życzę i mam nadzieję że jeszcze choć trochę przewietrzy wciąż niedowietrzoną Trójkę.

O kulson :D
Serio ? Aż trzeba użyć mojego nicka by takie głupstwa pisać ?
Od wietrzenia jest koleś z radomskiej hurtowni - tam proszę frustracje swoje kierować.
Propisowski badziew z dala ode mnie. Brzydzę się.
57 9
odpowiedź
User
Olo
Panie Wiktorze. Ta zabawa z trójkowymi możełkami nie ma sensu. Zatrudnić szybko tuzin redaktorów z rozgłośni regionalnych i pogonić te różowe możełki
14 76
odpowiedź
User
Olo
Nasza partia dysponuje swoją szkołą. W Toruniu jest mnóstwo prawdziwych Polaków, którzy chętnie przewietrzą tę lewacją rozgłośnię. Ojciec przygotował ich do walki z wrogiem klasowym. Nic tylko korzystać z gotowych żołnierzy.
34 13
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing