SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiktor Świetlik o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita z Trójki: Próbowałem ich zatrzymać

- To byli dobrzy, wartościowi dziennikarze - tak Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki, komentuje dla Wirtualnemedia.pl odejście z radia Artura Andrusa i Roberta Kantereita. Dodaje, że nie chce komentować decyzji władz Polskiego Radia.

Wiktor Świetlik, fot. PR24/MR Article

Obaj dziennikarze zdecydowali się odejść z Trójki w ubiegłym tygodniu, po tym, jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. Władze Polskiego Radia postawione dziennikarzom ultimatum uzasadniły m.in. uchwałą rady programowej firmy.

Artur Andrus po tym, jak dostał do wyboru: Trójka lub TVN24, deklarował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że decyzję podejmie po rozmowie z dyrektorem Trójki, Wiktorem Świetlikiem. Z naszych informacji wynika, że ostatecznie Andrus rozmawiał z szefem anteny, podobnie jak Robert Kantereit. Jednak Świetlik nie był w stanie przekonać dziennikarzy do pozostania w Trójce głównie dlatego, że nie mógł zmienić decyzji zarządu Polskiego Radia w zasadniczej kwestii: wyrażenia zgody na równoległą pracę w radiu i TVN24. A to było podstawowym warunkiem kompromisu zarówno dla Andrusa, jak i Kantereita.

Wiktor Świetlik zdecydowanie podkreśla w rozmowie z WIrtualnemedia.pl, że nie chce wchodzić w szczegóły sprawy. Nie chce też i nie może (z przyczyn lojalnościowych względem firmy) komentować decyzji zarządu Polskiego Radia. - Mogę tylko powiedzieć, że byli to bardzo wartościowi, dobrzy dziennikarze. Pracowałem nad tym, żeby zostali, próbowałem ich zatrzymać. Rozmawiałem z nimi, ale się nie udało. To wszystko - stwierdza.

W tym tygodniu ma zapaść decyzja o tym, kto zamiast Roberta Kantereita będzie prowadził popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”. Od poniedziałku szefostwo Trójki będzie indywidualnie rozmawiało z dziennikarzami anteny, proponując im czasowe (na razie) prowadzenia tej audycji.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka zanotowała 6,5 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiktor Świetlik o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita z Trójki: Próbowałem ich zatrzymać

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edi
Panie Wiktorze. A może ściągnąć tuzin redaktorów z rozgłośni lokalnych i rozpędzić wreszcie tych czekoladowych możełów? Już naprawdę wystarczy tego cyrku
odpowiedź
User
Ryszard Madeira
Litości. To byli zwykli dziennikarze, nie bogowie. W góra 3 miesiące znajdzie się milion innych, którzy ich zastąpią, tak jak ci, którzy zastąpili rzekomo niezastąpialnych Durczoków, Orłosiów, Tadle czy innych Kretów.
49 97
odpowiedź
User
abi
Panie Wiktorze. A może ściągnąć tuzin redaktorów z rozgłośni lokalnych i rozpędzić wreszcie tych czekoladowych możełów? Już naprawdę wystarczy tego cyrku

Tak, a słuchaczy przywiązać sznurkiem i zakazać słuchania innych stacji! To dyrektor z łapanki który wykona każdy rozkaz. Jeśli ma odrobinę rozumu i szacunku dla siebie powinien odejść z w tyle wizji. Bo to też konkurencja dla Trójki.
77 33
odpowiedź
User
Aleosohozi
Wiktor, proszę, powaliło Cię? Znamy się z Faktu, jeszcze parę godzin temu chwaliłem Cię za trudne acz słuszne decyzje. Teraz Ty mówisz, że "W sumie to każdy może sobie pracować dla konkurencji i popluwać na nas troszkę, bo troszkę to my nie widzimy, to w zasadzie takie strzykanie śliną między zębami, nic groźnego" {cytat z Ciebie!!}

Kompletnie już nie rozumiem Twojego postępowania. Wypiłem piwo do meczu, pewnie dlatego. Jutro rano przeczytam to jeszcze raz, może coś przeoczyłem.
47 28
odpowiedź
User
Kadrowy
Świetlik wracaj do Faktu pisać o wielorybie w Wiśle. To szczyt twoich możliwości dziennikarskich. Nawet jak wypucujesz buty na wysoki połysk, jesteś tylko zwykłym sługasem władzy i wykonasz każdy jej rozkaz.
69 26
odpowiedź