SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Windows 10 z nowym narzędziem do zarządzania dyskami

Microsoft wprowadza nowy sposób zarządzania dyskami i woluminami w systemie Windows 10.

Article

Nowe narzędzie do zarządzania dyskami w Windows 10 będzie dostępne bezpośrednio w ustawieniach (Ustawienia -> System -> Pamięć -> Zarządzanie dyskami i woluminami), bez przenoszenia użytkownika jak dotychczas do Panelu Kontrolnego, z którego Microsoft rezygnuje.

Nowa funkcja będzie jedną z pierwszych w ustawieniach, wykorzystujących jednocześnie C++ i Windows Runtime (WinRT). Ma też oferować znacznie uproszczone interakcje z komponentami COM (Component Object Model) w nowym, zmodernizowanym interfejsie użytkownika.

Microsoft poinformował, że jednym z głównych celów zmian wprowadzanych w sposobie zarządzania dyskami jest dostarczenie użytkownikom nowoczesnego, prostego i przejrzystego interfejsu.

Główna nowość jaką mają zauważyć użytkownicy to natychmiastowe wykrywanie nowo podłączonych nośników (np. pendrive'a czy dysku zewnętrznego) oraz wyświetlanie w czasie rzeczywistym informacji o dyskach, w tym o pozostającej wolnej przestrzeni.

Ponadto, nowy interfejs umożliwi nawigację wyłącznie za pomocą klawiatury. Będzie również w pełni kompatybilny z Windows Narrator.

Dołącz do dyskusji: Windows 10 z nowym narzędziem do zarządzania dyskami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl