SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mieszkańcy Warszawy i Gdańska zobaczyli się dzięki Windows 11

Mieszkańcy Gdańska i Warszawy wzięli udział w eksperymencie, przygotowanym przez Microsoft z okazji premiery Windows 11. Ogromne laptopy zlokalizowane na gdańskiej Starówce oraz niedaleko Ronda de Gaulle’a w Warszawie połączyły obie metropolie.

Article

Czy da się pokazać doświadczenie e-rozmowy w przestrzeni publicznej? Sprawdzili to mieszkańcy oraz turyści Gdańska i Warszawy, którzy przechodzili przy jednej z gdańskich wizytówek, czyli napisie Gdańsk lub w okolicach Ronda de Gaulle’a, przy Warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym.

Windows 11 połączył Warszawę z Gdańskiem

Dwa ogromne laptopy rozstawione w obu lokalizacjach zachęcały do zatrzymania się na chwilę i porozmawiania z osobą po drugiej stronie ekranu za pośrednictwem Microsoft Teams. Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się czegoś o swoim nowo poznanym rozmówcy lub życzyć mu dobrego dnia.

- Windows 11 powstał z myślą przede wszystkim o użytkownikach oraz ich potrzebach. Ostatnie miesiące postawiły przed wszystkimi wyzwania związane zarówno z nowymi formami pracy, nauki oraz rozrywki, jak i utrzymywaniem relacji z innymi. Nowy Windows 11 to nowe, przyjazne i kreatywne miejsce gdzie możemy oddać się swoim pasjom. Dodajmy - miejsce dla każdego, bez względu na jego zaawansowanie techniczne - mówi Dominik Sołtysik, CEE Windows Category Lead, Microsoft.

Używana podczas wydarzenia w Gdańsku i Warszawie usługa Microsoft Teams umożliwia czatowanie, prowadzenie rozmów głosowych lub wideo ze znajomymi, rodziną i innymi kontaktami, niezależnie od urządzenia lub platformy, z której korzystają – Windows, Mac, Android lub iOS. Co więcej – nie muszą oni nawet posiadać inteligentnych urządzań, komunikując się za pośrednictwem SMS.

Dostępny od 5 października w formie bezpłatnej aktualizacji na kwalifikujących się komputerach z systemem Windows 10 oraz nowych komputerach z preinstalowanym systemem, Windows 11 został zaprojektowany na nowo. Jedną ze zmian jest przycisk Start, który w nowym systemie umieszczono na środku, podobnie jak nowe menu oraz pasek zadań.

Microsoft umożliwi darmową aktualizację systemu dla wszystkich użytkowników Windows 10. Dodatkowo system Windows 11 pobrać będą mogły osoby korzystające z Windows 7 i Windows 8.1, które zaktualizowały systemy operacyjne do wersji Windows 10. Możliwość aktualizacji pojawi się w zakładce Windows Update, trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie nie trafi ona do wszystkich użytkowników równocześnie.

Jak pobrać system Windows 11?

W celu pobrania aktualizacji należy uruchomić Ustawienia, następnie przejść do zakładki Aktualizacje i zabezpieczenia, po czym włączyć Windows Update. Tam też znajduje się opcja “Sprawdź aktualizację”. Po uruchomieniu jej system poinformuje użytkownika o dostępności aktualizacji do wersji systemowej Windows 11.

Następnie należy się zgodzić na instalację i odpowiedzieć na wymagane pytania. Należy tu zaznaczyć, że prędkość aktualizacji jest uzależniona przede wszystkim od wydajności sprzętu, na którym system jest aktualizowany, także może ona potrwać od 20 minut do kilku godzin.

Dołącz do dyskusji: Mieszkańcy Warszawy i Gdańska zobaczyli się dzięki Windows 11

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Rozumiem, że na Windows 10 nie da się tego zrobić?
odpowiedź
User
lokalny
W Gdańsku nie ma żadnej Starówki. Taka jest w Warszawie. W Gdańsku jest Stare Miasto (m.in. Dworzec PKP, ratusz Staromiejski, kościół św. Katarzyny) i Główne Miasto (mylnie nazywane przez turystów Starym Miastem). Napis „Gdańsk” jest przy Filharmonii Bałtyckiej, czyli na wyspie Ołowianka, w dzielnicy Sródmieście. Nie na żadnej Starówce.
odpowiedź