SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy serwisu należącego do New York Times Company planują strajk w Black Friday

Pracownicy Wirecutter, serwisu z recenzjami produktów należącego do New York Times Company strony, chce strajkować w zakupowym szczycie, przypadającym na piątek po Święcie Dziękczynienia - Black Friday.

Za strajkiem opowiedziało się ponad 90 proc. członków związku zawodowego działającego w Wirecutter. Protest ma trwać jeden lub więcej dni pod koniec listopada. Związkowcy zapowiadają już, że będą strajkowali w Black Friday, który wypada w tym roku 26 listopada, tradycyjnie dzień po Święcie Dziękczynienia, kiedy sprzedawcy liczą na duży ruch w sprzedaży.

Związek zawodowy w Wirecutter domaga się znaczących gwarantowanych podwyżek płac dla całej załogi. Przedstawiciele związku zawodowego twierdzą, że firma oferuje podwyżki w wysokości zaledwie 0,5% rocznie, a dodatkowe wynagrodzenie jest zależne od decyzji zarządu.

Pracownicy Wirecutter chcą podwyżek

Wirecutter generuje przychody dla New York Times Company przez subskrypcje, reklamy w internecie i prowizje od zakupów za pośrednictwem linków partnerskich (afiliacyjnych). Strajk pozbawiłby firmę tych treści na co najmniej 24 godziny w najbardziej gorącym sprzedażowo okresie w roku, kiedy klienci szukają recenzji produktów, które zamierzają kupić na Black Friday i Cyber Monday.

Wirecutter to strona internetowa z recenzjami produktów, założona przez Briana Lama w 2011 roku i kupiona przez The New York Times Company w 2016 roku za około 30 milionów dolarów.

New York Times Company w pierwszym kwartale roku odnotowała skorygowany zysk operacyjny w wysokości 68 mln dolarów, co oznacza 54-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Udało się to dzięki wygenerowaniu wyższego zysku z każdego abonenta, częściowo z powodu wygaśnięcia promocyjnych stawek w 2021 roku.

Całkowite przychody wydawnictwa wzrosły o około 6,6 procent rok do roku, do 473 milionów dolarów. Przychody z subskrypcji online i reklamy cyfrowej wzrosły łącznie o 32 procent, do 239 milionów dolarów.

Kiedy Black Friday w Polsce?

Za oficjalne rozpoczęcie przedświątecznego sezonu zakupów uznaje się Black Friday. To piątek wypadający po Dniu Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. W tym roku przypada na 26 listopada.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy serwisu należącego do New York Times Company planują strajk w Black Friday

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl