SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska wypłaci 29 mln zł w dywidendy, po 1 zł na akcję

Akcjonariusze Wirtualnej Polski (największymi jest trzech członków zarządu firmy), zdecydowali, że w czerwcu br. spółka wypłaci 29,06 mln zł dywidendy, po 1 zł na akcję.

od lewej: Krzysztof Sierota, Jacek Świderski, Michał BrańskiArticle

Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 7 czerwca, a dzień jej wypłaty - na 17 czerwca.

Na koniec wtorkowej sesji giełdowej cena akcji Wirtualnej Polski wynosiła 58 zł. Przy takim kursie stopa dywidendy to 1,7 proc.

- Liczba akcji objętych dywidendą na dzień podjęcia niniejszej uchwały wynosi 28.974.430, przy czym na dzień dywidendy liczba akcji będzie przewidywalnie wynosiła 28.995.414, co jest związane z będącą w toku procedurą rejestracji akcji objętych w ramach programu opcji menedżerskich obowiązującego w spółce - zaznaczono w komunikacie giełdowym WP. Dodano, że na dywidendę złoży się 408,3 tys. zł z zysku netto w ub.r. i 28,65 mln zł z zysków we wcześniejszych latach.

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są jej prezes Jacek Świderski oraz członkowie jej zarządu Michał Brański i Krzysztof Sierota. Każdy poprzez spółkę zależną ma akcje firmy stanowiące 13,04 proc. kapitału i dające 18,74 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Tym samym, o ile nie sprzedadzą ani nie dokupią akcji do 7 czerwca, dostaną po 3,79 mln zł w dywidendzie, przy czym te środki trafiają na spłatę ceny pakietów akcji WP, które menedżerowie pod koniec 2016 roku kupili od funduszu Innova Capital.

W ub.r. Wirtualna Polska wypłaciła w dywidendzie 27,7 mln zł (po 96 groszy na akcję), a w 2017 roku - 31,69 mln zł (po 1,10 zł na akcję).

Wirtualna Polska Holding w ub.r. zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 21,8 proc. do 567,32 mln zł oraz 76 mln zł zysku netto (wobec 40,03 mln zł rok wcześniej). Zgodnie z polityką dywidendową może wypłacać akcjonariuszom do 70 proc. zysku netto z poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska wypłaci 29 mln zł w dywidendy, po 1 zł na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl