SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Santander BM będzie animatorem akcji Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska Holding zawarła umowę, na mocy której od początku lutego Santander Biuro Maklerskie będzie pełnił funkcję animatora dla jej akcji notowanych na warszawskiej giełdzie.

Article

W komunikacie giełdowym Wirtualna Polska Holding zaznaczyła, że umowa podpisana 14 stycznia wejdzie w życie, jeśli w ciągu dwóch tygodni od otrzymania jej odpisu zarząd Giełdy Papierów Wartościowych nie wyrazi sprzeciwu.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, obie strony mogą od niej odstąpić z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Wirtualna Polska jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od wiosny 2015 roku. W zeszły piątek na koniec sesji za akcję firmy płacono 87,60 zł, co przekładało się na kapitalizację wynoszącą 2,55 mld zł. Pod koniec grudnia kurs osiągnął swoje maksimum w wysokości 93,40 zł.

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są członkowie jej zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, każdy ma walory stanowiące 12,97 proc. kapitału i 18,66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Do OFE Aviva Santander należy 9,38 proc. kapitału spółki, do OFE Nationale-Nederlanden - 6,84 proc., do OFE Aegon 4,65 proc., a do OFE PZU Złota Jesień - 4,6 proc.

W trzecim kwartale ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała spadek przychodów sprzedażowych rok do roku o 16,6 proc. do 153 mln zł, natomiast jej zysk netto wzrósł z 21,44 do 26,55 mln zł. W związku z epidemią mocno pogorszyły się wyniki jej turystycznych spółek Wakacje.pl i Nocowanie.pl, za to wpływy Telewizji WP zwiększyły się o 37 proc. do 6,28 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Santander BM będzie animatorem akcji Wirtualnej Polski

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x-men
Super news, ale co to znaczy "być animatorem akcji"???
odpowiedź