SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska ma przeprosić Jacka Kurskiego za tekst zarzucający mu niepłacenie na syna

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Wirtualnej Polsce pokazywać przez pięć dni na stronie główne WP.pl przeprosiny skierowane do Jacka Kurskiego i zapłacić 10 tys. zł na Caritas za tekst Magdy Kazikiewicz ze stycznia ub.r. zarzucający Kurskiemu uchylanie się od utrzymywania swojego syna.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Article

Proces wytoczony Wirtualnej Polsce przez Jacka Kurskiego dotyczy tekstu z 24 stycznia ub.r., w którym Magda Kazikiewicz napisała, że obecny prezes TVP od rozwodu, który wziął z żoną w kwietniu 2015 roku, nie płaci alimentów na rzecz swojego 9-letniego syna (dwoje starszych dzieci z tego związku są już pełnoletnie).

A artykule zaznaczono, że alimenty nie zostały jeszcze przyznane, ponieważ Kurscy rozwiedli się przed sądem w Belgii. Wiosną 2015 roku Jacek Kurski mówił, że jest w trakcie restrukturyzacji umów majątkowych z byłą żoną, ponieważ wcześniejsze ustalenia zawarli, kiedy jako europoseł pobierał wysokie wynagrodzenie. - Teraz Kurski nie płaci i czeka na orzeczenie Sądu Rejonowego w Gdańsku w sprawie ustalenia wysokości alimentów - stwierdziła dziennikarka WP.

W tekście zestawiła to z materiałami „Wiadomości” wytykającymi Mateuszowi Kijowskiemu, ówczesnemu liderowi KOD-u, że nie płaci alimentów.

Jacek Kurski, szybko zapowiedział pozew, określając artykuł jako nierzetelny i kłamliwy. - Zawarte w nim sugestie naruszają moje dobra osobiste w szczególności dobre imię oraz prawo do prywatności. Zupełnie nieuprawnione i obraźliwe jest dodatkowo porównywanie mnie jako ojca z inna osobą przywoływaną w tym tekście - stwierdził.

- Wywiązuję się z nawiązką z warunków umowy opiekuńczej zawartej z byłą żoną w zakresie utrzymania (w całości) córki i partycypowania (częściowo) w kosztach utrzymania syna. Obecnie przebywam z nim zagranicą w okresie jego ferii zimowych. Nie mam żadnych zaległości alimentacyjnych orzeczonych przez sąd - opisał Kurski.

W poniedziałek prezes Telewizji Polskiej zamieścił na Twitterze odpis wyroku w tej sprawie wydanego na początku kwietnia przez Sąd Okręgowy w Warszawie. W wyroku nakazano Wirtualnej Polsce publikowanie przez pięć dni u góry strony głównej portalu WP.pl komunikatu, w którym firma przeprasza Jacka Kurskiego za naruszenie jego dób osobistych poprzez podanie nieprawdziwych informacji, jakoby uchylał się od obowiązku utrzymania swojego syna.

Ponadto WP i Maga Kazikiewicz mają zapłacić 10 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a firma ma też zwrócić Kurskiemu prawie 960 zł kosztów procesu.

Wirtualna Polska nie odpowiedziała na razie na nasze pytanie, czy odwoła się od tego wyroku.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów o 12,2 proc. do 465,61 mln zł oraz spadek zysku netto o 25,7 proc. do 40,03 mln zł. Według badania Gemius/PBI w marcu br. strony i aplikacje internetowe Wirtualnej Polski miały 20,96 mln realnych użytkowników i 4,13 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska ma przeprosić Jacka Kurskiego za tekst zarzucający mu niepłacenie na syna

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pokolenie JP2
Nałogowy oszczerca np. afera billboardowa skazany sądownie innym zarzuca oszczerstwa. Taka etyka. Wrodzona.
29 29
odpowiedź
User
jaś
O! Od kiedy ta publikacja przeprosin, bo aż wejdę sobie na wp, pierwszy raz od dawna, by zobaczyć jak odszczekują.
36 23
odpowiedź
User
Salomon
Prawie półtora roku trwało ustalenie, czy tekst jest kłamliwy? A przez ten czas kłamstwa żyły własnym życiem. Czy nie można było tego w miesiąc rozsądzić? Ale i tak daleko do skandalicznego działania, jak ostatnio w sądzie we Wrocławiu. Ten sam sąd skazał biznesmena, za wręczenie łapówki byłemu wiceprezydentowi miasta w jednym procesie, natomiast w innym ten wiceprezydent został uniewinniony od przyjęcia tej łapówki. Polskie sądy w pełnej krasie.
32 10
odpowiedź