SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska nadal bez rady nadzorczej

W piątek odbyło się Walne Zgromadzenie Wirtualnej Polski

Zatwierdzenie sprawozdania Zarządu, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Rady Nadzorczej; podjęcie uchwały o pokryciu straty i udzielenie absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej - te tematy znalazły się w porządku obrad trzeciej i ostatniej części Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia (ZWZA) Wirtualnej Polski SA (WP)  Zgromadzenie odbyło się 30 lipca 2004 r. w Warszawie.

Podjęło uchwały o nie rozpatrywaniu merytorycznym oraz nie podejmowaniu decyzji, co do zatwierdzenia bądź odrzucenia sprawozdania Zarządu oraz sprawozdania finansowego z uwagi na brak dostatecznych przesłanek merytorycznych, aby rozstrzygnąć te kwestie. Podobnie postąpiono z uchwałą w sprawie pokrycia straty za ubiegły rok obrotowy.

Walne postanowiło również nie podejmować decyzji w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej WP, bo sprawozdanie nie mogło powstać ze względu na sparaliżowanie przez mniejszościowych akcjonariuszy (podczas NWZA WP 22 lipca br.) możliwości wybory Rady Nadzorczej.

Jedyne ważkie decyzje ZWZA to nie udzielenie absolutorium Jackowi Kawalcowi - członkowi Zarządu WP i Maciejowi Grabskiemu - członkowi Rady Nadzorczej Spółki.
Wobec pozostałych osób wchodzących w skład władz Wirtualnej Polski SA ZWZA podjęło uchwałę o nie podejmowaniu decyzji w sprawie udzielenia bądź nie udzielenia absolutorium ze względu na brak udokumentowanych, w pełni potwierdzonych przesłanek do decyzji w tym zakresie.

W sprawie panów Jacka Kawalca i Macieja Grabskiego decyzja merytoryczna mogła być podjęta, gdyż od drugiego półrocza 2003 r. podejmowali Oni działania, których ocena wypadła negatywnie. Bardziej szczegółowe informacje przekażemy po uzyskaniu oficjalnego protokołu z ZWZA WP.

Szczególne zaniepokojenie TP Internet jako akcjonariusza WP wzbudziła dyskusja, która rozgorzała pomiędzy Markiem Konarskim, prezesem Zarządu TPI a panami Jackiem Kawalcem i Maciejem Grabskim. Dyskusja dotyczyła tego, czy Wirtualna Polska ma wystarczające fundusze na funkcjonowanie jeszcze 2 tygodnie, a może dłużej lub krócej.

To, że problem ten zdominował znaczną część czasu przeznaczonego na ZWZA budzi obawy, czy przyjęty przez sąd długotrwały tryb postępowania upadłościowego (upadłość z układem zamiast likwidacyjnej) nie doprowadzi do tego, że najcenniejsze aktywo spółki, czyli portal prowadzony przez WP przestanie funkcjonować z braku środków, a w konsekwencji wierzyciele na tym stracą. Nie mając możliwości doraźnego zweryfikowania tego zagadnienia, TP Internet we współpracy z Zarządcą WP podejmie działania zmierzające do rozpoznania sytuacji finansowej spółki. Podjęcie takich czynności jest uzależnione od zgody poszczególnych członków Zarządu WP.
TPI jako akcjonariusz, z którym kojarzona jest Wirtualna Polska ma zrozumiałe intencje, aby wyjaśnić pojawiające się wątpliwości dotyczące stanu finansów spółki.
Ubolewanie i zażenowanie budzi fakt, że uczestniczący w WZA przedstawiciele mniejszościowych akcjonariuszy próbowali zakłócić posiedzenie przerywając wypowiedzi, używając niekulturalnych i napastliwych sformułowań, uciekając się do argumentów ad personam.

Pomimo tych działań udało się doprowadzić obrady do końca. Było to ostatnie ZWZA WP w bieżącym roku. Następne może się odbyć dopiero za rok.
TP Internet po dokładnej analizie zdarzeń, które wywołali bądź, w których uczestniczyli Key7 Investments i Grabski Inwestycje Finansowe dochodzi do wniosku, że akcjonariusze Ci podjęli świadome działanie, które może niekorzystnie odbić się na losie WP SA, a w pewnym stopniu już się odbiło.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska nadal bez rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl