SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska nie dyskryminowała kobiet w reklamie serwisu jegoego.pl

Komisja Etyki Reklamy odrzuciła protest zarzucający prowadzonej przez Wirtualną Polskę kampanii serwisu jegoego.pl dyskryminowanie kobiet. Skarga dotyczyła użytego w niej hasła "chcę poznać jegoego.pl aby być posłuszną kicią".

Wirtualna Polska nie dyskryminowała kobiet w reklamie serwisu jegoego.pl

Komisja Etyki Reklamy otrzymała skargę na internetową kampanię reklamową serwisu jegoego.pl. Odbiorca zarzucił przekazowi przedstawiającemu leżącą nagą kobietę i podpis "chcę poznać jegoego.pl aby być posłuszną kicią", że jest skrajnie seksistowski i obraża kobiety, pokazując je jak zwierzątko i gadżet seksualny. Na podstawie protestu reklamie postawiono zarzuty dyskryminowania kobiet, uchybiania godności człowieka oraz sprzeczności z dobrymi obyczajami i poczuciem odpowiedzialności społecznej.

Odpowiedzialna za tę kampanię Wirtualna Polska broniła się, twierdząc, że reklama w ogóle nie odnosi się do kwestii płci i nie zawiera treści w jakikolwiek sposób dyskryminujących kobiety. Przedstawiciele portalu zaznaczyli, że przekaz został zamieszczony w serwisie facet.wp.pl, dzięki czemu w kontekście towarzyszących mu treści stał się całkowicie neutralny. WP zadeklarowała, że chociaż uznaje zarzuty wobec tej reklamy za zupełnie nieuzasadnione, zdecydowała się definitywnie zakończyć jej emisję.

Komisja Etyki Reklamy również nie dopatrzyła się w reklamie treści dyskryminujących ani naruszających dobre obyczaje. W związku z tym instytucja uznała, że przekaz nie łamie kodeksu branżowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska nie dyskryminowała kobiet w reklamie serwisu jegoego.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl