SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Mikos odchodzi z rady nadzorczej Wirtualnej Polski

Z radą nadzorczą Wirtualnej Polski Holding pożegnał się we wtorek Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności.

Jarosław MikosArticle

W komunikacie giełdowym Wirtualnej Polski Holding nie podano powodów rezygnacji Jarosława Mikosa. Menedżer był członkiem rady nadzorczej spółki od wiosny 2014 roku, w poprzednich kadencjach pełnił funkcję przewodniczącego.

Pod koniec 2017 roku Jarosław Mikos został prezesem spółki Polskie ePłatności. Z biznesem jest związany od ponad 25 lat. Początkowo pracował w Deloitte & Touche i jako senior konsultant w Coopers & Lybrand. W latach 1997-1999 pracował w londyńskim biurze PwC jako menedżer, a następnie wicedyrektor w departamencie M&A i prywatyzacji.

Od 2000 roku związany z Energis Polska, najpierw, jako członek zarządu odpowiedzialny za rozwój biznesu, potem, jako CFO a od 2002 roku CEO. W 2005 roku doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska, w której to spółce pozostał prezesem zarządu. W latach 2006-2010 prowadził własną działalność inwestycyjną. W latach 2011-2013 był prezesem Magna Polonia.

Piotr Walter nowym szefem rady nadzorczej Wirtualnej Polski

W poniedziałek rada nadzorcza Wirtualnej Polski Holding na stanowisko swojego przewodniczącego w nowej kadencji wybrała Piotra Waltera, który członkiem rady jest od kwietnia 2017 roku.

W radzie nadzorczej spółki są jeszcze Beata Barwińska-Piotrowska (od jesieni 2013 roku), Mariusz Jarzębowski (od czerwca 2016 roku), Aleksander Wilewski (od kwietnia 2017 roku), Witold Woźniak (od sierpnia ub.r.) oraz Katarzyna Beuch i Grzegorz Konieczny (od czerwca br.).

Członkami komitetu audytu są Aleksander Wilewski jako przewodniczący, Katarzyna Beuch i Mariusz Jarzębowski.

W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł. Wynika to głównie z poprawy sytuacji w reklamie internetowej i turystyce zagranicznej, którą zajmuje się spółka zależna Wakacje.pl.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Mikos odchodzi z rady nadzorczej Wirtualnej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl