SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Woźniak osiągnął ogromny sukces, Tomasz Namysł naturalnym następcą

Objęcie sterów Wydawnictwa Bauer przez Tomasza Namysła nie zaskoczyło managerów rynku prasowego, którzy uznają to za naturalną kontynuację. Doceniają oni zasługi odchodzącego prezesa Witolda Woźniaka, dzięki którym awansował on do zarządu Grupy Bauer Media w Niemczech.

Witold Woźniak, członek zarządu Grupy Bauer MediaArticle

O mianowaniu Tomasza Namysła na funkcję prezesa Wydawnictwa Bauer portal Wirtualnemedia.pl informował już wczoraj. Przejmie on obowiązki Witolda Woźniaka, który już w czerwcu br. został powołany do zarządu Grupy Bauer Media z siedzibą w Hamburgu. W centrali medialnego giganta odpowiada za rynki wschodnioeuropejskie, rozwój nowych obszarów biznesowych koncernu oraz organizację produkcji poligraficznej. Nadal będzie nadzorował polski rynek, pozostając prezesem całej Grupy Bauer Media w Polsce, w której skład poza wydawnictwem prasowym wchodzą też radiowa Grupa RMF czy portal internetowy Interia.pl.

- Witold Woźniak jest najlepszym managerem medialnym w Polsce - mówi bez wahania Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR Media  - Odpowiada za duże inwestycje jakie poczynił u nas Bauer - dodaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Pracę w Wydawnictwie Bauer Witold Woźniak zaczął w latach 90. XX wieku od funkcji dyrektora finansowego, a w 1999 roku został prezesem i dyrektorem generalnym spółki. Za jego czasów Grupa Bauer nie tylko kupiła np. luksusowe miesięczniki „Twój Styl” i „Pani”, ale wyszła poza biznes prasowy, przejmując od Stanisława Tyczyńskiego największe radio w Polsce RMF FM oraz portal internetowy Interia.pl. Spółka rozbudowała też biznes drukarski.

Woźniaka chwali też Wiesław Podkański, prezes Izby Wydawców Prasy i prezes honorowy Ringier Axel Springer Polska. - Pozycja jaką Bauer ma na polskim rynku to ogromna zasługa Witka, jego wielkiej pracy, zaangażowania i kompetencji. Oceniam go jak najwyżej, uważam, że to zasłużony awans - mówi Podkański - To rzadki przypadek, że osoba z Polski awansuje do zarządu koncernu. Tym bardziej jest to zaszczyt dla naszego środowiska - dodaje.

- Witoldowi mogę tylko pogratulować sukcesu - mówi Wirtualnemedia.pl Ewa Redel -Bydłowska, wiceprezes Edipresse Polska - Przez lata zbudował on imperium medialne. Jako perły w koronie Bauerowi brakuje telewizji, ale z całą pewnością jeśli firma zainwestuje, to będzie w stanie również w tym obszarze zaistnieć - dodaje. Jak informowaliśmy, Bauer chciał ostatnio kupić Grupę TVN, ale ubiegł go amerykański koncern Scripps Networks Interactive.

Managerów rynku wydawniczego nie dziwi, że schedę po Woźniaku w Wydawnictwie Bauer przejmie Tomasz Namysł, który od 2007 był wiceprezesem spółki odpowiedzialnym za wszystkie segmenty wydawnicze, reklamę, kolportaż i nowe media, a w jej zarządzie zasiadał już od 2002 roku (z firmą jest związany w sumie aż od 22 lat).

- Nie zaskoczyło mnie to. Tomasz Namysł był od wielu lat prawą ręką Witka Woźniaka. Uważam, że to naturalny awans - mówi Wiesław Podkański, który od maja br. współpracuje z nowym prezesem Bauera w ramach zarządu Izby Wydawców Prasy kolejnej kadencji.

- Należy się cieszyć, gdy wydawnictwo jest tak przygotowane do takich zmian, że pojawia się w naturalny sposób kontynuator z wewnątrz firmy.  A nie prezes w teczce przyniesiony z zewnątrz - uważa Ewa Redel-Bydłowska.Zdaniem Podkańskiego, dotychczasowa strategia Wydawnictwa Bauer pod kierownictwem Tomasza Namysła będzie kontynuowana -  Wielkiej rewolucji się nie spodziewam.  Kierunki rozwoju firmy zostały wytyczone kilka lat temu - mówi szef Izby Wydawców Prasy - Grupa Bauer jest bardzo konsekwentna w swoich  działaniach. Od początku postawiła na pewne segmenty tynku, konsekwentnie się w nich okopała, zapewniając sobie bardzo mocną pozycję - dodaje.
Zbigniew Benbenek podkreśla, że ze względu na pozycję Witolda Woźniaka w zarządzie niemieckiego koncernu, Bauer jeszcze zwiększy inwestycje w Polsce. Ostatnio Grupa poinformowała o zakupie 100 proc. udziałów porównywarki ubezpieczeniowej Rankomat.pl, która zostanie włączona do Interia.pl.

- Tomasz Namysł to przede wszystkim człowiek prasy. Ponieważ ciągle najważniejszymi zasobami Bauera są magazyny, to bardzo rozsądne, że spółką pokieruje właśnie osoba z takim doświadczeniem - mówi wiceprezes Edipresse Polska. - Zawsze można się jednak zastanawiać, czy i jak mógłby przyspieszyć rozwój firmy, gdyby pojawiła się osoba z doświadczeniem w mediach elektronicznych. Ale nikt nie mówi, że to kwestia wyboru. Może być i jedno i drugie - dodaje. Zwraca ona uwagę na nieco słabszą pozycję Interia.pl po zmianach na rynku związanych z fuzją Wirtualnej Polski i Grupy o2 czy przejęciu  Onetu przez Ringier Axel Springer Polska.

Po odejściu Witolda Woźniaka zarząd Wydawnictwa Bauer będzie trzyosobowy. Poza prezesem Tomaszem Namysłem członkami zarządu będą bez zmian Sławomir Bandurski (odpowiedzialny za produkcję i drukarnię w Ciechanowie) oraz Andrzej Choynowski (podlega mu m.in. IT, administracja, finanse, księgowość, dział prawny).

Wydawnictwo Bauer jest największym wydawcą prasy w Polsce. Z danych ZKDP wynika, że w 2014 roku sprzedało ono dokładnie 248 843 757 egzemplarzy swoich magazynów. Spółka ta wydaje 38 magazynów - najwięcej spośród wszystkich wydawnictw w naszym kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Woźniak osiągnął ogromny sukces, Tomasz Namysł naturalnym następcą

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Refleksja
Szkoda ,ze tylko siebie widzi , a nie normalnego pracownika. Kim są dla niego ludzie tam pracujący?
Jak kariera i stanowisko potrafi zmienić kiedyś nawet przyzwoitego człowieka. Jak na ty polega teraz sukces?
odpowiedź
User
Jan Paweł II
Uznanie to będzie mu się należało jeśli za głodowe honoraria dziennikarzy na śmieciówkach z tego wydawnictwa będzie miał z czego kupić bułkę dla dziecka na drugie śniadanie do szkoły.
odpowiedź
User
erter
Uznanie to będzie mu się należało jeśli za głodowe honoraria dziennikarzy na śmieciówkach z tego wydawnictwa będzie miał z czego kupić bułkę dla dziecka na drugie śniadanie do szkoły.


Lewackie pieprzenie. Dziennikarz zarabia tyle ile jest warty.
odpowiedź