SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wizz Air: z Katowic do 4 miast europejskich

Wizz Air otwiera nowy rozdział w podróżowaniu po Europie

Wizz Air nowe, europejskie tanie linie lotnicze ogłosiły wczoraj, że 19 maja 2004 roku otworzą dla mieszkańców Europy Środkowej i Wschodniej nowy rozdział w podróżowaniu, rozpoczynając loty z Katowic do Londynu, Berlina, Mediolanu i Rzymu.

Rezerwacja na pierwsze loty Wizz Air do 4 wymienionych miast jest dostępna w specjalnej ofercie 49 PLN (10 euro) w jedną stronę, bez opłat lotniskowych. Rezerwacji będzie można dokonać w Internecie na stronie: www.wizzair.com. Pomoc w rezerwacji internetowej będzie można także uzyskać w call center dzwoniąc na numer: (022) 500 94 99.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:

"Zakończenie przygotowań do pierwszych lotów w tak krótkim czasie jest imponującym rezultatem. To niewątpliwe świadectwo profesjonalizmu i poświęcenia naszej załogi oraz partnerów biznesowych. Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczęcia lotów do 4 głównych miast europejskich od 19 maja nastąpiło w niecały rok od momentu narodzin idei stworzenia nowych linii".

"Od maja miliony ludzi będą mogły wybierać miejsca w Europie, do których mają ochotę polecieć, po cenach, na które mogą sobie pozwolić. Wizz Air wyznaczy tym samym nowy standard usług w segmencie przelotów niskokosztowych. Luksus i komfort skórzanych foteli, zarezerwowanych dotychczas dla podróżujących klasą biznesową liniami regularnymi i czarterowymi, staną się teraz dostępne dla wszystkich klientów Wizz Air".

"Nowoczesna flota złożona ze 180 miejscowych Airbusów A320 wyposażona jest w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Zgodnie z filozofią biznesu Wizz Air, wykorzystanie nowoczesnych technologii, wysoka jakość serwisu oraz profesjonalizm świadczonych usług nie muszą być drogie dla klienta. Pasażerowie Wizz Air będą obsługiwani przez profesjonalną, wielojęzyczną załogę. Wszystko to zapewni im komfort podróżowania naszymi liniami".

Do końca roku Wizz Air będzie dysponował flotą 9 samolotów, latających do 10 miejsc w Europie. Plany Wizz Air dotyczące dalszego otwarcia na rynek tanich usług lotniczych w Europie Środkowej i Wschodniej są bardzo zaawansowane. W niedługim czasie linia planuje uruchomienie kolejnych połączeń do wielu państw europejskich z lotniska w Budapeszcie. Planowane powiększenie floty uplasuje Wizz Air do końca 2005 roku na pozycji 3 największego taniego przewoźnika w regionie. Za rok flota Wizz Air zwiększy się o kolejnych 10 samolotów, by w roku 2007 osiągnąć poziom 30-40 samolotów. Wizz Air stanie się wtedy jednym z największych przewoźników w regionie i jednym z czołowych graczy na rynku tanich linii działających w Europie.

Pan Váradi dodał:

"Model naszego biznesu jest bardzo dynamiczny. Posiadamy mocny, doświadczony zarząd, który zapewni klientom Wizz Air wysoki standard usług. Przystąpienie 10 krajów do Unii Europejskiej, to otwarcie drzwi dla Wizz Air. Nasza głęboka determinacja, poparta lokalnym i międzynarodowym doświadczeniem doprowadzi nas do sukcesu".

Wizz Air to nowe, europejskie tanie linie lotnicze.

Swoją działalność rozpoczną 19 maja 2004 r. lotami z Katowic do Londynu, Berlina, Mediolanu i Rzymu. Niedługo potem linia będzie oferowała loty z Budapesztu.

Wejście na rynek Wizz Air związane jest z rozszerzeniem Unii Europejskiej o 70 milionów mieszkańców Europy Środkowej pochodzących z 10 krajów.

Linie Wizz Air będą latać z wielu baz, ale skoncentrują się przede wszystkim na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tworząc w tym regionie swoje porty bazowe.

Do końca 2004 roku flotę powietrzną Wizz Air utworzy 9 samolotów Airbus A320, mogących zabrać po 180 pasażerów każdy. W kolejnych latach ich liczba będzie wzrastała o 10 maszyn rocznie. Samoloty Wizz Air są doskonale przystosowane do obsługi tanich połączeń z Europy Zachodniej do krajów przystępujących w maju do Unii Europejskiej. Z 20 samolotami i 10 milionami miejsc, w 2005 roku Wizz Air stanie się największym operatorem w regionie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wizz Air: z Katowic do 4 miast europejskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl