SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Włącz światła

Kampania public relations i public affairs na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na drogach.

Klient:
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Projekt:
Włącz światła
Realizacja:
marzec 2006 – marzec 2007 przez Euro RSCG Sensors

1.Opis programu

Roczna kampania public relations i public affairs na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na drogach poprzez wprowadzenie obowiązku jazdy na światłach mijania całą dobę przez cały rok.

2.Wyzwanie

Przekonanie społeczeństwa, mediów, NGOs oraz władzy ustawodawczej do tego, że jeżdżąc ze światłami mijania przez cały rok, mogą szybko i znacząco zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych na drodze i że wprowadzenie nowelizacji prawa ocali wiele istnień ludzkich.

3.Strategia

Oparcie komunikacji na przesłaniu, że jazda z włączonymi światłami mijania przez cały rok zwiększy bezpieczeństwo na drogach w Polsce i bez dodatkowych kosztów uratuje wiele istnień ludzkich.

Nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze bezpieczeństwa na drogach w celu uzyskania wiarygodności i zdobycia poparcia społecznego.

Działania na rzecz wprowadzenia obowiązku jazdy na włączonych światłach mijania całą dobę przez cały rok rozpoczęły się od kampanii public relations, której zadaniem było stworzenie bazy dla działań public affairs.

 

4.Realizacja

Zawiązanie koalicji na rzecz jazdy na światłach przez cały rok skupiającej ponad 40 organizacji (społecznychi komercyjnych) zainteresowanych zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach. Zaangażowanie także organów rządowych, np. rzecznika praw obywatelskich.

Działania skierowane do mediów: konferencja prasowa z udziałem eksperta z Europejskiej Rady ds. Bezpieczeństwa oraz intensywne media relations.

Przeprowadzenie akcji informacyjnej wraz z policją – w czasie kontroli drogowych na głównych drogach policjanci informowali o korzyściach wynikających z jazdy na światłach przez cały rok.

Przygotowanie i rozesłanie do parlamentarzystów specjalnych raportów zawierających argumenty za nowelizacją prawa dotyczącego jazdy na światłach oraz kontaktowanie się z parlamentarzystami.

5.Rezultaty:

17 kwietnia 2007 r., po roku od rozpoczęcia kampanii, został wprowadzony w Polsce obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały rok.

Ponadto:

Sukces medialny: ponad 1000 wycinków dotyczących tematu ukazało się w czasie trwania kampanii do wejścia ustawy w życie.

Ponad 40 różnych organizacji (pozarządowych) oficjalnie poparło kampanię.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Włącz światła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl