SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Władze Korei Południowej mówią stop zjawisku cyber-nękania

Nowe rozporządzenie przygotowane przez południowokoreańskie władze ma zniechęcić internautów do wzajemnego obrażania się w internecie.

Władze Korei Południowej wprowadzają w życie prawo, które ma na celu zlikwidowanie powszechnego w internecie zjawiska dręczenia i szantażowania internautów. Według rozporządzenia: "System prawdziwych nazw użytkowników internetu" portale i inne strony udostępniające swoim użytkownikom fora internetowe będą zobowiązane do zapisywania danych umieszczających posty osób.

Portale internetowe będą miały obowiązek udostęoniania informacji takich jak nazwiska i adresy, osób, które rozpoznane zostaną jako cyber-kryminaliści, szantażujacy i nękający innych użytkowników sieci. "Od teraz wszyscy użytkownicy będą proszeni przed umieszczeniem wpisu na naszym portalu o podawanie nazwiska i specjalnego numeru identyfikującego, który pozwoli na bezproblemowe rozpoznanie użytkownika" powiedział rzecznik prasowy, jednego z najpopularniejszych, koreańskich portali - Daum.

Wprowadzane prawo jest odpowiedzią władz na problem cyber-nękania, który od niedawna stał się w Korei Południowej kwestią społeczną. Wielu internautów, korzystając z pełnej anonimowości w sieci oskarżało gwiazdy oraz osoby prywatne o najróżniejsze, wymyślane przez siebie rzeczy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Władze Korei Południowej mówią stop zjawisku cyber-nękania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl