SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel T-Mobile prezentuje innowacje w sieciach i aplikacjach cyfrowych „Giving technology a heartbeat"

Podczas Mobile World Congress (MWC) 2023 w Barcelonie, trwającym w dniach 27 lutego – 2 marca Deutsche Telekom (właściciel T-Mobile) prezentuje innowacje w sieciach i aplikacjach cyfrowych pod wspólnym hasłem „Giving technology a heartbeat".

fot. Shutterstock.comArticle

Podczas MWC 2023 Deutsche Telekom skupia się na nowoczesnych możliwości komunikacji w sytuacjach kryzysowych, innowacyjnych, energooszczędnych rozwiązaniach oraz prostych aplikacjach dla klientów.

- Chcemy wykorzystać technologię do pokonywania wspólnych wyzwań. Dla naszych klientów, ekosystemu i społeczeństwa – powiedziała Claudia Nemat, członkini zarządu Deutsche Telekom ds. członkini zarządu Deutsche Telekom ds. technologii i innowacji.

W przypadku klęsk żywiołowych, Deutsche Telekom pokazuje, jak płynnie połączyć łączność naziemną z satelitarną. Dzięki temu, w przypadku uszkodzenia infrastruktury, możliwe jest utrzymanie kontaktu z użytkownikami sieci. W takiej sytuacji naziemne sieci telekomunikacyjne mogą być wspierane przez systemy satelitarne: komunikacja jest utrzymywana dzięki antenom umieszczonym na obiektach znajdujących się w stratosferze, które przekierowują połączenia przez łącza  satelitarne.

Pierwsze próby technologii, wykonane wraz z partnerami Deutsche Telekom, pokazały skuteczne i płynne przeniesienie połączenia z sieci konwencjonalnej przez stratosferę i orbitę okołoziemską z powrotem na ziemię. Co więcej, po raz pierwszy na świecie dokonano tego przy wykorzystaniu technologii 5G.

Łączność z przestrzeni kosmicznej także dla Internetu Rzeczy

Współdziałanie satelitów z antenami naziemnymi będzie w przyszłości odgrywać kluczową rolę także dla globalnego Internetu Rzeczy (IoT). W tym celu Deutsche Telekom współpracuje z ponad 600 partnerami roamingowymi na całym świecie oraz początkowo z dwoma dostawcami usług satelitarnych. Klienci biznesowi mogą teraz łączyć się ze swoimi urządzeniami IoT z dowolnego miejsca na ziemi – nawet z pustyni lub oceanu. W IoT Hub, należącej do Deutsche Telekom giełdzie ofert IoT, już teraz znajduje się szeroka gama produktów, które można wdrożyć na całym świecie.

Deutsche Telekom stawia na Open RAN jako technologię pierwszego wyboru dla przyszłych sieci. Służy ona również jako katalizator, który  - wraz z partnerami – będzie wspierać rozwój Europy w erze cyfrowej.

W tym zakresie firma ogłosiła właśnie, wspólnie z kilkoma partnerami, pierwsze komercyjne wdrożenie Open RAN. Deutsche Telekom planuje wyposażyć pierwsze sieci komercyjne w partnerstwie z Nokią i Fujitsu w Niemczech oraz Mavenir w innych krajach Europy. Wdrożenie ma się rozpocząć w 2023 roku.

Zrównoważone opakowania w Deutsche Telekom

Deutsche Telekom przeanalizował również kwestię opakowań swoich towarów. Na przykład zastosowanie mniejszych opakowań oznacza zmniejszenie potrzeb transportowych. Opakowanie nie wymaga żadnych specjalnych materiałów buforowych czy wypełniaczy. Rezygnacja z nich ułatwia zarządzanie odpadami i pozwala uniknąć ich niepotrzebnego składowania i utylizacji.

Google, Deutsche Telekom i GSMA opracowały standard dla tego tzw. transferu eSIM. Jako pierwsi będą mogli z tego skorzystać właściciele smartfona Pixel 7. Dzięki nowemu procesowi klienci mogą natychmiast przenieść swoją umowę na telefon komórkowy do nowego urządzenia za pomocą kilku kliknięć. Jedynym warunkiem jest to, by stary i nowy telefon komórkowy znajdowały się blisko siebie. Cały zabieg jest nie tylko prosty, ale i bezpieczny. Nie ma już potrzeby korzystania z aplikacji, uruchamiania strony internetowej czy dzwonienia do działu obsługi klienta.

Deutsche Telekom i Microsoft Azure chcą wspólnie pracować nad prywatnymi sieciami 5G. Deutsche Telekom  dysponuje silnym porftolio tzw. sieci kampusowych, które oferuje już teraz do użytku przemysłowego w Europie. W najbliższym czasie rozwiązanie to będzie wzbogacone o skalowalny model płatności pay-as-you-grow. Dzięki nowej ofercie wykorzystujący Azure będą adoptować technologię 5G szczególnie łatwo i efektywnie kosztowo, kontynuując wysiłki związane z cyfryzacją, zachowując jednak elastyczność. Rozwiązanie oferuje prywatną sieć, która może również rozciągać się na wiele lokalizacji. Nowo opracowana koncepcja integruje nowe i istniejące aplikacje, niezawodnie i bezpiecznie.

Dołącz do dyskusji: Właściciel T-Mobile prezentuje innowacje w sieciach i aplikacjach cyfrowych „Giving technology a heartbeat"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl