SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel TVN ujawnił warunki oferty obligacji

Polish Television Holding, posiadający 52,42 proc. akcji TVN, ujawnił szczegóły oferty obligacji Senior PIK Toggle Note o wartości 300 mln euro. Spółka podaje, że popyt na nie trzykrotnie przewyższył księgę popytu.

W komunikacie podano, że odsetki będą wypłacane co pół roku w wysokości 11 proc. w skali roku w przypadku płatności gotówkowej lub 12 proc. rocznie w przypadku odsetek kapitalizowanych (odsetki PIK), począwszy od 15 stycznia 2014 roku. Termin zapadalności obligacji przypadać będzie na 15 stycznia 2021 roku.

- Decyzja o szczegółach oferty PTH została  podjęta pod sam koniec negocjacji dotyczących ustalenia ceny emisji, przy czym popyt na obligacje  PTH trzykrotnie przewyższał księgę popytu - mówi Wojciech Kostrzewa, prezes i dyrektor generalny Grupy ITI.

Obligacje otrzymały rating B- od Agencji Ratingowej Standard & Poor’s. PTH zamierza przeznaczyć środki netto uzyskane z ich emisji na umorzenie wszystkich swoich zabezpieczonych obligacji typu Senior Notes z kuponem 11,25 proc. i terminem zapadalności w 2017  roku, zapłatę należnej premii z tytułu wcześniejszego ich wykupu, zapłatę naliczonych, ale niewypłaconych odsetek oraz pokrycie wszystkich opłat i wydatków związanych z ofertą i umorzeniem obligacji 2017. Jeżeli pozostanie jeszcze jakaś kwota, to zostanie ona zdeponowana  na wyodrębnionym koncie PTH.

J.P. Morgan Securities plc, Londyński oddział Deutsche Bank AG i Nomura International plc pełnią rolę zarządzających budową księgi popytu, natomiast BNP Paribas - rolę współzarządzającego w tym procesie.

PTH to podmiot zależny spółki N-Vision B.V., w której Grupa ITI posiada 60 proc. udziałów, a Grupa Canal+ pozostałe 40 proc..

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel TVN ujawnił warunki oferty obligacji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
note2.0elo
Nie zamiauczał jeszcze żaden narodowo-katolicki klakier? Hejże chłopcy, pora zarobić kilka groszy od komentarza. Później będziecie odmawiać różaniec do Maryi zawsze dziewicy.
odpowiedź
User
a
Smieciowa Firma i stacja ITI TVN emituje smieciowe obligacje tak jest ocena niezależnej międzynarodowej agnecji i tyle na temat szmiry nadziewia i tandety Bankrut dalej roluje długi bo inaczej by zdechł
odpowiedź
User
XYZ
Może niech je Polsat kupi, cały czas raportują nadwyżki?
odpowiedź