SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściel Żabki odkupił producenta karmy od udziałowca Allegro. Szybki wzrost przychodów

Rynek produktów żywieniowych dla zwierząt rośnie z roku na rok, dzięki zmianie podejścia właścicieli. Jak zaznacza “Puls Biznesu”, producent karmy, w którego niedawno zainwestował fundusz CVC, błyskawicznie zwiększył przychody. Ma też zamiar poszerzyć skalę działania m.in. dzięki smaczkom.

fot. Kurnikowski/AKPAfot. Kurnikowski/AKPA

"Polacy wydają rocznie ponad 4 mld zł na karmę dla zwierząt domowych i z roku na rok ich zakupy są większe. Rosnącą u nas i na innych rozwiniętych rynkach branżę dostrzegły fundusze private equity, które coraz chętniej w nią inwestują" - zaznacza dziennik.

Pod koniec czerwca - jak wskazuje "Puls Biznesu" - fundusz CVC, znany w Polsce jako właściciel Żabki, odkupił od Cinvenu, głównego akcjonariusza Allegro, pakiet kontrolny w firmie Partner in Pet Food (PPF), jednym z największych w Europie producentów karmy. Do PPF w Polsce należy białostocki Mispol, który ma cztery zakłady produkcyjne i eksportuje do ponad 20 krajów. Właścicielem innego dużego producenta — United Petfood mającego w Polsce trzy zakłady — jest fundusz Waterland.

"W Polsce jest 8 mln psów i 7 mln kotów. To duże liczby: średnio w gospodarstwie domowym jest więcej takich zwierząt niż dzieci do lat 17. Ostatnie lata to okres bardzo dynamicznego wzrostu dla polskiej branży producentów karmy. Jest kilka przyczyn tego wzrostu. Przede wszystkim branża zyskuje dzięki humanizacji zwierząt domowych. Są one traktowane przez właścicieli jak członkowie rodziny, co skłania do wyższych wydatków. Pośrednio widać to za sprawą pojawienia się i szybkiego wzrostu rynku ubezpieczeń dla zwierząt" - mówi cytowany przez "Puls Biznesu" Marcin Skowron, prezes działającej na rynku karmy grupy MPPK.

Dołącz do dyskusji: Właściel Żabki odkupił producenta karmy od udziałowca Allegro. Szybki wzrost przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl