SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alicja Omięcka odwołana z funkcji prezes spółki PL.2012+, zastąpił ją Włodzimierz Dola

Szefowa spółki PL.2012+, operatora stadionu PGE Narodowy, Alicja Omięcka została w poniedziałek zdymisjonowana. We wtorek nowym prezesem PL.2012+ został Włodzimierz Dola.

Włodzimierz DolaArticle

Według Money.pl powodem odwołania Omięckiej mógł być prawdopodobnie fatalny stan murawy podczas meczu Polaków ze Słowenią w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020. Decyzja w sprawie Omięckiej miała zostać podjęta z inicjatywy kancelarii premiera, a stoi za nią szef KPRM Michał Dworczyk.

Włodzimierz Dola nowym prezesem PL.2012+

We wtorek, 3 grudnia nowym prezesem zarządu operatora PGE Narodowego został Włodzimierz Dola. Przez ostatnie dwa lata pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego jako dyrektor biura Rozwoju Rynku Regionalnego. Pełni także funkcję prezes zarządu Fundacji Promocji Rozwoju.

Dola przez 10 lat pracował w branży consultingowej, na stanowiskach różnego szczebla, od specjalisty po prezesa zarządu. Ukończył studia prawnicze (magister prawa) i administracyjne (magister administracji) na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Włodzimierz Dola posiada uprawnienia radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych, autorem publikacji w prasie naukowej oraz współautorem książek z tego zakresu.

Alicja Omięcka kierowała spółką PL.2012+ od maja ubiegłego roku. Zastąpiła Jakuba Oparę, który przeszedł do zarządu Orlen Paliwa. Omięcka wcześniej przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej - 10 lat była pełnomocniczką ds. zarządzania jakością. W latach 2016–2018 była dyrektor generalną w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Dołącz do dyskusji: Alicja Omięcka odwołana z funkcji prezes spółki PL.2012+, zastąpił ją Włodzimierz Dola

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Użyc
Bardzo fajny życiorys nowego prezesa. Mam jedno pytanie: czy ten człowiek osiągnął w życiu biznesowy sukces w spółce z milionowym obrotami?
odpowiedź
User
Max
Nazwisko go promuje
odpowiedź