SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wniosek o naganę dla Axel Springer Polska

Zarząd ZKDP skierował do Sądu Koleżeńskiego wniosek o ukaraniewydawnictwa Axel Springer Polska karą nagany za błędy w prezentacjirozsyłanej do reklamodawców w maju br.

Porównano w niej informacje dotyczące rozpowszechnianiacodziennych gazet w okresie styczeń - czerwiec oraz styczeń - maj2006 r., nie uwzględniając faktu, że wydawany przez tę firmę"Dziennik" pojawił się na rynku 18 kwietnia 2006 r.

Wniosek w tej sprawie skierowała do ZKDP Agora. Po rozpatrzeniuskargi, Zarząd Związku uznał racje tego wydawcy i zakazałSpringerowi publikowania podobnych prezentacji. W uzasadnieniuzwrócono uwagę nie tylko na to, że w reklamie użyto informacji zróżnych okresów, co jest niezgodne ze standardami Związku, aletakże na to, że za podobne praktyki spółka ta została jużdwukrotnie upomniana przez ZKDP.

W związku z tym, że jest to ponowne naruszenie przez AxelSpringer postanowień Regulaminu, a wymierzone kary są nieskuteczne,Zarząd ZKDP zdecydował się na skierowanie wniosku do SąduKoleżeńskiego o wymierzenie wydawcy kary nagany

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wniosek o naganę dla Axel Springer Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl