SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Cejrowski krytykowany za słowa, że Szczecin trzeba oddać Niemcom, bo to nie polskie miasto. „W TVP Info jest autorytetem”

Podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski ocenił, że Szczecin nie jest polskim miastem, więc można by go oddać Niemcom. Został za to skrytykowany przez wielu publicystów, także tych z „Do Rzeczy” i „Sieci”. Niektórzy z przekąsem przypomnieli, że Cejrowski od kilku miesięcy jest stałym ekspertem TVP Info.

W rozmowie z niemiecką stacją ARD Wojciech Cejrowski wypowiedział się m.in. o podnoszone ostatnio głównie przez polityków PiS koncepcji, żeby zażądać od naszych zachodnich sąsiadów reparacji za straty wyrządzone w czasie II wojny światowej. Podróżnik przypomniał, że Niemcy zrabowali z naszego kraju wiele dzieł sztuki, które powinni zwrócić.

- Wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale wy zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową do Polski - dodał Cejrowski (w poniższym wideo ten fragment jest na wysokości 4:25 minuty).

Za wypowiedź o Szczecinie Wojciech Cejrowski został skrytykowany przez wielu dziennikarzy aktywnych na Twitterze. - Tego typu wypowiedzi będą przypisywane PiS. Z ludźmi nielojalnymi wobec Polski nie warto czegokolwiek budować - skomentował Jacek Karnowski z „Sieci”. - Cejrowski chce zwracać Szczecin Niemcom. Tam się urodziłem, studiowałem, wychowałem w Stargardzie. Nikt mi domem szafować nie będzie - napisał Marcin Makowski z „Do Rzeczy”. - Między jednym a drugim autografem Cejrowski oddał Niemcom Szczecin. Mało to poważne delikatnie rzecz ujmując - stwierdził Samuel Pereira z TVP.info.

Część komentujących zwróciła uwagę, że od kilku miesięcy Wojciech Cejrowski jest stałym ekspertem TVP Info, w każdy czwartek jest jednym z gości programu publicystycznego „Minęła 20”, w którym ostro komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

- Stały komentator TVP Info chce oddać Szczecin Niemcom. Więc jak już ruszy repolonizacja, to zacznijcie może od siebie - skwitował Janusz Schwertne z Onetu. - Nie uwierzyłbym, gdybym sam nie usłyszał - napisał Marek Chądzyński‏ z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Jak po wypowiedzi W. Cejrowskiego o konieczności oddania Niemcom Szczecina, czują się ci, szczególnie w TVP, którzy lansowali go na autorytet? - zapytał Michał Szułdrzyński‏ z „Rzeczpospolitej”.

- Gdy pytałem po co TVP Info robi łączenia z Cejrowskim, słyszałem, że WC robi słupki. Teraz Cejro bredzi o niemieckim Szczecinie. Zdziwieni? Ten lekceważący stosunek do Szczecina to jakieś przekleństwo po prawej stronie. Stefan Kisielewski pytany o gród nad Odrą też odpowiadał androny - skomentował Piotr Semka z „Do Rzeczy”. - Czy to oznacza, że widzowie TVP Info zostaną pozbawieni uczty intelektualnej jaką są występy tego pana? - zapytała ironicznie Agnieszka Burzyńska z „Faktu”.

Wojciech Cejrowski od lipca br. współpracuje też z radiową Trójką - po kilku latach przerwy na antenę  wróciła jego „Audycja podzwrotnikowa”, która znalazła się też w jesiennej ramówce rozgłośni.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Cejrowski krytykowany za słowa, że Szczecin trzeba oddać Niemcom, bo to nie polskie miasto. „W TVP Info jest autorytetem”

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szczecinianin
Hitler jest honorowym obywatelem Szczecina, w 1993 Niemcy obchodzili 750 lecie Szczecina. Mamy jeden plac i kilka ulic zmienionych kiedyś nazwanych Hitler... .Uważam , że Cejrowski powinien zostać również honorowym obywatelem Szczecina za odważną myśl będącą wyrazem woli znacznej części mieszkańców tego niemieckiego miasta. Pozdrawiam pieniaczy z Polski.
0 0
odpowiedź
User
Trep
Stary trepie, chyba nie byłeś tu na cmentarzu, bo większość grobów jest tu polska. Ale i ty niedługo tam wylądujesz niekoniecznie w Szczecinie.;)
0 0
odpowiedź
User
Krasawica
Idiota. Kompletny idiota. Przepraszam. Totalny kompletny idiota.
0 0
odpowiedź