SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Dorosz z Trójki oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej

Na cztery miesiące został oddelegowany do pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej Wojciech Dorosz, wydawca w Programie Trzecim Polskiego Radia, a także wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Trójki oraz prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego.

Wojciech Dorosz, fot. Polskie RadioArticle

Wojciech Dorosz poinformował na swoim Facebooku, że 1 grudnia rozpoczął pracę jako dziennikarz w Informacyjnej Agencji Radiowej - agencji informacyjnej Polskiego Radia. Dopisał, że został tam oddelegowany na cztery miesiące.

Na razie ani dziennikarz ani Polskie Radio nie komentują tej zmiany.

Zwolniony dyscyplinarnie i przywrócony do pracy

Wojciech Dorosz z Trójką był związany od 2006 r. Pracował tam jako wydawca kilku audycji, m.in. "Magazynu Bardzo Kulturalnego", "Trójki pod Księżycem" czy "Klubu Trójki". Był także odpowiedzialny za przygotowanie powieści, które są czytane na antenie Programu Trzeciego.

Dokładnie pięć lat temu - na początku grudnia 2016 r. - Wojciech Dorosz został dyscyplinarnie zwolniony z Trójki przez ówczesną prezes Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk. Był wówczas wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Kilka dni wcześniej został zapytany mailowo przez przełożonych, czy jest objęty ochroną tego związku przed zwolnieniem.

W uzasadnieniu decyzji o zwolnieniu napisano m.in. o "wywieraniu presji psychicznej" na zarząd Polskiego Radia, "stosowaniu czarnego PR-u" i "destabilizacji pracy zarządu PRSA oraz samej spółki poprzez publiczne nękanie zarządu". Organizacja wyrażała wtedy sprzeciw wobec oddelegowania dwojga serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnienia Damiana Kwieka.

Po kilku dniach ponad 170 pracowników i współpracowników Polskiego Radia napisało list do prezes firmy, w którym domagali się przywrócenia do pracy Wojciecha Dorosza, ale też zwolnionych w podobnym czasie - Pawła Sołtysa i Marcina Majchrowskiego, również działaczy Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia.

Zwolnieni dziennikarze skierowali pozwy przeciw Polskiemu Radiu do sądu pracy. Wszyscy zawarli ugodę z firmą. Wojciech Dorosz we wrześniu 2017 r. wrócił do pracy w Trójce.

Krytykował rządzących?

Z kolei w styczniu br. portal wPolityce.pl zarzucił Wojciechowi Doroszowi, że na prywatnym Facebooku krytykuje polityków obozu rządzącego. Według artykułu dziennikarz miał kpić z wypowiedzi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego przez wielu policjantów, polemizował z europosłem PiS Joachimem Brudzińskim oraz skrytykował odmowę przyjęcia przez Polskę pomocy od Niemiec. Sprawą zajęła się komisja etyki Polskiego Radia. Nieznane są jednak do dziś jej ustalenia.

- Wystąpiłem w tej sprawie do wPolityce.pl z żądaniem usunięcia szkalującego mnie tekstu oraz zamieszczenia przeprosin - mówił nam w styczniu br. Wojciech Dorosz.

Wzrost przychodów Polskiego Radia

Prezes Agnieszka Kamińska szefuje publicznemu nadawcy od 22 stycznia 2020 r. Wówczas Rada Mediów Narodowych uznała, że najlepiej będzie, gdy "w najbliższym czasie" zarząd Polskiego Radia będzie jednoosobowy. Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Dorosz z Trójki oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
L
Kiedyś Kamińska zsyłała do archiwum, ale tam już pewnie nie ma miejsca.
odpowiedź
User
...
Przyjdą takie czasy, że Kamińską ześlą. Przyjdą.
odpowiedź
User
Zenon Bombalina
Kiedyś Kamińska zsyłała do archiwum, ale tam już pewnie nie ma miejsca.


Michał Narkiewicz-Jodko, mówi że jest jeszcze ciut miejsca.
odpowiedź