SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z TVN do Polsatu. Reżyser „Mam talent!” wraca do „Tańca z Gwiazdami”

Wojciech Iwański po 14 edycjach przestaje reżyserować emitowany w TVN show ”Mam talent!” i żegna się stacją. Wiosną br. będzie reżyserować natomiast powracający na antenę Polsatu show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. AKPAfot. AKPA

Wojciech Iwański był reżyserem „Mam talent”! od pierwszej edycji emitowanej w TVN w 2008 r. - Nowe kierownictwo stacji postanowiło odmłodzić ekipę i zmienić reżysera „Mam talent!". Ponieważ jednak życie nie znosi próżni, podjęłam wyzwanie powrotu do „Tańca z Gwiazdami" nadawanego teraz w Polsacie - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Iwański.  

Iwański był reżyserem siedmiu pierwszych edycji tanecznego show pokazywanych jeszcze w TVN. - Ja w Polsce formatowałem ten program.  Nawet nazwa „Taniec z Gwiazdami" została wymyślona przez moją ekipę. Oryginalnie brytyjski format nazywał się wtedy „Stricly Come Dancing". Nikt tak jak w Polsce nie nazywał go wcześniej na świecie - opowiada  Iwański.

Kolejne sześć edycji „Tańca" reżyserował w TVN Jan Kępiński. - Teraz po wielu latach obaj wracamy do „Tańca z Gwiazdami". To niezniszczalny format. On od wielu lat funkcjonuje na świecie w podobnej formule. Nie da się w nim wiele zmienić, można wprowadzać rekwizyty, inaczej wyrażać  emocje. Obecnie nie ma już jednak takiego reżimu, że połowa tancerzy  tańczy taniec klasyczny, a druga połowa - latynoamerykański. Pojawiają  się tańce nowoczesne, współczesne, jazz bachata czy charleston -  wymienia Wojciech Iwański.

Wojciech Iwański w TVN pracował jako reżyser i producent. Poza „Tańcem z Gwiazdami” i „Mam talent!” wyreżyserował m.in. takie programy „Chwila prawdy” i „X Factor”. W 2004 r. na zlecenie stacji stworzył format telewizyjny „Moja krew”. W 2009 r. otrzymał Wiktora w kategorii „Najlepszy twórca programu telewizyjnego”.

“Taniec z Gwiazdami” wraca do Polsatu wiosną 2024 r.

Zamiast Rochstaru producentem 14. edycji “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” będzie firma Jake Vision, należąca do Jana Kępińskiego, producent m.in. „Love Island. Wyspy miłości”, nadawanej w TV4 czy „Milionerów” (TVN). W 13. edycji jurorami show byli: Iwona Pavlovic, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Andrzej Piaseczny. W 14. serii liczba jurorów zostanie zmniejszona do trzech osób, a funkcję jurorki zachowa jedynie Iwona Pavlovic, obecna w show od pierwszej edycji, emitowanej jeszcze w TVN. Oprócz niej w jury zasiądą dwie zupełnie nowe osoby. 

Program ma zyskać odświeżoną oprawę. Zmieni też miejsce nagrywania - nie będzie już realizowany w ATM Studio, ale w jednej z hal Cyfrowego Polsatu w kompleksie przy ul. Łubinowej w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Z TVN do Polsatu. Reżyser „Mam talent!” wraca do „Tańca z Gwiazdami”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vgv88
Coś chyba było nie tak, skoro oglądalność obydwu programów spadała. Obydwa te programy zniknęły nawet z ramówki na rok.
odpowiedź
User
DJ Gerard
Słuchajcie Bo Edward Miszczak chce poprawić jakość i zadanie co wcześniej popsuł Programami i zobaczymy czy Prezesa Polsatu główny mu da szanse obu dwóm
odpowiedź
User
druid
Słuchajcie Bo Edward Miszczak chce poprawić jakość i zadanie co wcześniej popsuł Programami i zobaczymy czy Prezesa Polsatu główny mu da szanse obu dwóm


w jakim to jest języku?
odpowiedź