SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Surmacz odchodzi z „Forbesa”. „Zmęczenie materiału po ‘Kadiszu’”

Dziennikarz Wojciech Surmacz kończy pracę w redakcji magazynu „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska). Kilka miesięcy temu Surmacz napisał głośny tekst „Kadisz za milion dolarów”.

Wojciech Surmacz Article

W redakcji „Forbesa” Surmacz będzie pracował do końca lutego. - To była nasza wspólna decyzja, na pewno nie ma między nami złej atmosfery. Rozstajemy się za porozumieniem stron - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kazimierz Krupa, redaktor naczelny magazynu.

We wrześniowym numerze „Forbesa” ukazał się artykuł Wojciecha Surmacza „Kadisz za milion dolarów” napisany wspólnie z Nissanem Tzurem. Tekst opisywał, jak gminy żydowskie sprzedają nieruchomości odzyskane wcześniej m.in. od Skarbu Państwa. W listopadzie redakcja przeprosiła za tę publikację oraz zamieściła sprostowanie 15 zawartych w niej nieprawdziwych lub nieścisłych informacji (więcej na ten temat).

Jednocześnie Surmacz za ten artykuł w zeszłym tygodniu otrzymał od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nagrodę Watergate za dziennikarstwo śledcze (więcej o tym).

- W związku z sytuacją, jaka zaistniała po publikacji „Kadisza za milion dolarów”, nastąpiło zmęczenie materiału z obu stron - przyznaje Kazimierz Krupa. Zapowiada jednak, że Surmacz może dalej współpracować z „Forbesem”. Z samym dziennikarzem nie udało nam się we wtorek skontaktować.

Wojciech Surmacz pracuje w „Forbesie” od 2011 roku. Wcześniej w latach 2007-2011 był dziennikarzem działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, a w latach 1998 -2007 - reporterem „Pulsu Biznesu”.

W październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Forbesa” wyniosła 24 835 egz. (według ZKDP - zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Surmacz odchodzi z „Forbesa”. „Zmęczenie materiału po ‘Kadiszu’”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miś Uszatek
Wspaniała widomość! Teraz za 300 zł płacone jakieś 6 miesięcy po przygotowaniu tekstu będzie ten wspianiały dziennikaarz zapewniał doskonale sprzedające się newsy dla Rzeczpospolitej! Za 200 za miesiąc pracy dla Dziennika Gazty Prawnej może dostanie jakieś honorarium, a może nie? Nie! Zmniejszy sprzedaż Gazety Wyborczej czekając na wypłatę honorarium kilka miesięcy. A sprzedaż Gazety spadał już poniżej poziomu morza i podąrza za Uważam Rze. To prawuca, ale biznesowo ich idole!
11 11
odpowiedź
User
d
Może Agora go przygarnie?
14 12
odpowiedź
User
wodz
ręce opadają
16 9
odpowiedź
User
wdzięczny
Zmęczenie materiału i wiara we własną nieomylność zgubiły redaktorka. Pa pa Panie Surmacz!
12 21
odpowiedź
User
Wolf
Jest pierwsza ofiara w Forbesie, zaraz będą kolejne. SDP dało im pocałunek śmierci, zresztą na ich własne życzenie...
13 12
odpowiedź