SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„World of Dance. Świat tańca” nowym tanecznym show Polsatu

W jesiennej ramówce 2018 roku Telewizja Polsat planuje pokazać nowe taneczne show "World of Dance. Świat tańca". Nadawca już rozpoczął poszukiwania uczestników do projektu.

Article

O tym, że Telewizja Polsat w jesiennej ramówce 2018 roku planuje pokazać nowy format taneczny, portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy pod koniec kwietnia br. - Myślimy o innym projekcie tanecznym, który byłby emitowany na zmianę z „Tańcem z Gwiazdami” - mówiła nam Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu Telewizji Polsat.

Tym formatem jest projekt „World of Dance”, który został stworzony w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku przez Jennifer Lopez. Polska wersja tanecznego widowiska jest drugą na świecie (po Filipinach) i pierwszą europejską adaptacją.

W programie na równych prawach rywalizują ze sobą trzy grupy: dorośli w wieku 18 i więcej lat (1-4 tancerzy), formacje taneczne w wieku 18 i więcej lat (5-20 tancerzy) i juniorzy w wieku od 8 do 18 lat (soliści i formacje do 20 tancerzy).

Rywalizacja w „World of Dance. Świat tańca” dzieli się na cztery etapy. Pierwszy z nich to kwalifikacje, które trwają pierwsze 4 odcinki programu. Każdy uczestnik występuje tutaj w ramach swojej grupy i otrzymuje punkty od jury. Aby przejść dalej, biorący udział w programie musi otrzymać 80 (ze 100) punktów. Są one przyznawane w następujących kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność.

Drugim etapem są pojedynki, w którym uczestnicy, którzy otrzymali najwięcej punktów w swojej grupie, wybierają sobie przeciwnika z którym następnie rywalizują. Kolejny etap to półfinały, w którym jurorzy stają się trenerami i przygotowują swoich uczestników do występu. Tylko jeden uczestnik z każdej grupy przechodzi do ostatniego etapu, czyli finału składającego się z dwóch występów - choreografii wybranej przez siebie oraz w tańcu wskazanym przez jurorów.

Nagroda dla zwycięzcy w amerykańskiej wersji tanecznego widowiska wynosiła 1 mln dolarów.

Telewizja Polsat rozpoczęła już poszukiwania uczestników do projektu. Aby wziąć udział w „World of Dance”, należy wysłać swoje zgłoszenie poprzez internetową aplikację dostępną pod adresem: www.wod.polsat.pl. W castingu mogą brać udział uczestnicy zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Wyłonieni w castingach uczestnicy wezmą udział w kwalifikacjach, które będą nagrywane w Warszawie w okresie od 21 czerwca do 1 lipca br.

Jury programu będzie liczyło trzy osoby. Telewizja Polsat jak na razie nie ujawnia, kto się znajdzie w tym gronie. Nadawca jednak zapowiada, że będą to wybitne osobowości taneczne. W amerykańskiej wersji show jurorami byli: Jennifer Lopez, Ne-Yo oraz Derek Hough.

Nowy taneczny program na antenę stacji najprawdopodobniej trafi jesienią 2018 roku do piątkowego prime-time.

Wiosną br. Telewizja Polsat w piątki o 20.00 pokazywała ósmy sezon „Tańca z Gwiazdami”. Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków show wyniosła 3,10 mln widzów, co przełożyło się na 20,04 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 16,25 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,75 proc. w grupie 16-59.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na antenie Polsatu oglądać można było w każdej ramówce wiosennej i jesiennej od 2014 roku (zawsze w piątki o 20.00) z wyjątkiem jesieni ub.r. Wówczas stacja zamiast kolejnej edycji tanecznego widowiska wyemitowała wysokobudżetowe reality-show „Wyspa przetrwania”, które notowało słabe wyniki oglądalności - jego średnia widownia wyniosła 1,17 mln widzów. Było to aż o 1,74 mln osób mniej niż „Taniec” pokazywany w tym paśmie rok wcześniej.

Jak już informowaliśmy, Telewizja Polsat podjęła również decyzję o kontynuacji „Tańca z Gwiazdami” - kolejną odsłonę tego show będzie można oglądać wiosną 2019 roku.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 10,91 proc.

Dołącz do dyskusji: „World of Dance. Świat tańca” nowym tanecznym show Polsatu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
emo
a ja już wiem, jak się będzie nazywał. "World of Dance. Świat tańca"
odpowiedź
User
mon
Co za nuda. Nie lepiej byłoby kupić 10 nowych filmów zamiast puszczać programy, które umacniają Polaków, że wysiłek fizyczny jest zbędny do życia?? Przed nastaniem tych wszystkich przaśnych showów przyjemnie było obejrzeć sobie jakiś fajny film, teraz strach telewizor włączyć. Lubie spać a film po godz. 23 to już nie to samo co o 20-stej. No cóż, wciąż pozostaje wykupienie pakietu z filmami w internecie. Przynajmniej nie ma 20 min. reklam.
odpowiedź
User
No
O. Kolejny program na jeden sezon. Brawo Nina.
odpowiedź