SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wortal, który zarabia

Miniony rok był piątym rokiem istnienia portalu Wakacje.pl najstarszej firmy turystycznej w polskim internecie

W 2003 wartość sprzedanych roku usług turystycznych wyniosła 6 457 tys. złotych. W stosunku do roku 2002 stanowi to wzrost o ponad 85%. Zysk netto wzrósł o 160 % osiągając 250 tys. zł.

Znakomite wyniki finansowe firmy są zasługą realizacji przemyślanej, długofalowej polityki inwestycyjnej. Wakacje.pl pozyskały 20 nowych domen popularnych turystycznie krajów, co znacznie ułatwiło internautom dostęp do poszukiwanych produktów. Wymagało to od firmy dużych nakładów, ponieważ domeny te zostały odkupione od wcześniejszych użytkowników - informuje nadawca.

W minionym roku Wakacje.pl rozwinęły współpracę partnerską z kolejnymi portalami internetowymi. Systemem partnerskim objęto takie serwisy, jak: Narty.pl, Bankier.pl oraz Trader.pl. W marcu 2003 roku rozpoczęły sprzedaż biletów lotniczych. W elektronicznym systemie rezerwacji można zarezerwować lot, wybrać liczbę pasażerów, linię lotniczą oraz rodzaj taryfy. Z przedsięwzięć nie komercyjnych, nie generujących zysku, jedynie zwiększających zadowolenia internautów można wymienić utworzenie Forum Turystycznego oraz działu targi i czasopisma.

Przedsięwzięcia te pozwoliły na sprzedaż w ubiegłym roku 3 tys. wycieczek. Wakacje.pl są spółką z o.o. należącą do Michała Kaczorowskiego - prezes i Mariusza Panka - dyrektor finansowy. Michał Kaczorowski należy do pionierów Internetu w Polsce. Od 1994 roku współtworzył TASK - Trójmiejską Akademicką Sieć Komputerową zajmując się nadzorem routerów pracujących w technologii FDDI i ATM. W 1996 roku założył firmę InterWeb prowadzącą oprócz typowej działalności informatycznej najpopularniejszy portal regionalny w Trójmieście -www.trojmiasto.pl. Mariusz Panek od 1993 roku pracował, jako menadżer w międzynarodowych korporacjach (Gillete, Nestle). Od 1997 roku poświęcił się turystyce - jest miłośnikiem i propagatorem aktywnego wypoczynku zwłaszcza kajakarstwa. Od czasów lat 80-tych zajmuje się organizacją spływów kajakowych i prowadzi stronę Kajaki.pl. Zatrudniają 15 osób etatowo i 5 osób na stałe współpracujących. Firma posiada własne, solidne zaplecze finansowe i techniczne, od 4 lat przynosi stale rosnące zyski. Wakacje.pl zajmują są znane marką, zajmują 17 pozycje wśród wszystkich polskich adresów www. Z przeprowadzonego badania NetTrack na koniec czerwca 2003 roku przez SMG/KRC Poland Media wynika, że wakacje.pl znalazły się w pierwszej 20 jako jedyny polski portal turystyczny.

Generalnie planujemy pędzić do przodu, robić lepiej, szybciej i bardziej przyjaźnie dla klienta - nie tracimy czasu na szukanie inwestora - przyjdzie sam i oceni nas po tym jak pracujemy - powiedział Mariusz Panek Dyrektor Finansowy Wakacje.pl. Firma działa tak, że każda podjęta inwestycja przynosi szybko wzrost nakładów i przyczynia się do wzbogacenia kapitałowego i technicznego firmy. Nic na kredyt, wszystko co jest podnosi wartość portalu. Zarząd firmy jest zainteresowany wyłącznie inwestorem mającym doświadczenie w branży turystycznej i internetowej. A takiego podmiotu, jak dotąd w Polsce nie ma. Od pewnego czasu portalowi bardzo uważnie przyglądają się amerykanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wortal, który zarabia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl