SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP abcZdrowie pozwala umawiać wizyty lekarskie - Wirtualna Polska chce konkurować ze ZnanyLekarz.pl

W serwisie WP abcZdrowie (należącym do Wirtualnej Polski) uruchomiono opcję umawiania się na wizyty lekarskie. W bazie witryny jest prawie 45 tys. lekarzy. Tym samym serwis zaczyna rywalizację z oferującym podobną usługę ZnanyLekarz.pl.

Article

Nowa usługa jest eksponowana na stronie głównej WP abcZdrowie. Można na niej wybierać spośród 44,7 tys. lekarzy z kilkunastu największych miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Bazę lekarzy można przeszukiwać pod względem ogólnych dziedzin medycznych oraz szczegółowych specjalizacji i usług, a także płci lekarzy i dzielnic, w których przyjmują. Po znalezieniu odpowiedniego specjalisty i wybraniu terminu, należy wypełnić formularz i potwierdzić umówienie wizyty poprzez SMS lub dokonać płatności.

System przypomni o umówionej wizycie dzień wcześniej, a także na dwie godziny przed jej terminem - emailowo i SMS-em z dokładnymi informacjami o rezerwacji.

- Serwis zoptymalizowaliśmy do szybkiej i intuicyjnej obsługi na każdym urządzeniu. Chcemy wyróżniać się dostępnością terminów praktycznie „od ręki” - umówienie wizyty bez konieczności długiego oczekiwania to jedna z najczęstszych potrzeb podawanych przez użytkowników - podkreśla Mariola Kucharska, dyrektor obszaru zdrowie i parenting w Wirtualnej Polsce.

- Wirtualna Polska wchodząc na rynek umawiania wizyt u lekarza rozszerza swoją działalność o kolejny segment e-commerce po turystyce, modzie, wyposażeniu wnętrz i usługach finansowych. Po raz pierwszy budujemy go samodzielnie. Do tej pory stawialiśmy wyłącznie na przejęcia - zwraca uwagę Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

W ostatnich czterech latach firma kupiła wydawców serwisów Homebook.pl, Domodi.pl, Finansowysupermarket.pl, Jedenwniosek.pl, Allani.pl, Wakacje.pl, Easygo.pl, Wypoczynek.pl, Totalmoney.pl, a w ub.r. za 15,6 mln zł kupiła 6,3 proc. akcji eSky.pl. W grudniu ub.r. zaciągnęła 500 mln zł kredytów na refinansowanie obecnego zadłużenia, bieżącą działalność oraz kolejne akwizycje w segmencie e-commerce.

- Umawianie wizyt lekarskich to część, której potrzebowaliśmy, by WP abcZdrowie stało się kompletnym serwisem w zakresie profilaktyki i zdrowia. Dzięki tej funkcjonalności zyskują zarówno użytkownicy, jak i lekarze - tak naprawdę każdy specjalista może się do nas zgłosić. Nie stosujemy długoletnich umów czy opłaty abonamentowej - podkreśla Adam Plona, wiceprezes Wirtualnej Polski ds. produktu mediowego.

Obecnie największym serwisem do umawiania wizyt u lekarzy jest ZnanyLekarz.pl. Na stronie głównej witryna podkreśla, że w jej bazie jest 146 tys. lekarzy.

Właściciel ZnanyLekarz.pl uruchomił już wiele zagranicznych wersji serwisu (pod marką DocPlanner). W maju ub.r. w kolejnej turze finansowania pozyskał od inwestorów 15 mln euro. - Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy na obszarze Ameryki Łacińskiej, otworzymy nowe biura w Brazylii i Meksyku. Nie wykluczamy też akwizycji młodych innowacyjnych projektów - zapowiedział Mariusz Gralewski, założyciel i prezes firmy.

WP abcZdrowie reklamowane pod hasłem „„Do lekarza bez kolejki”

Nowa funkcjonalność w serwisie WP abcZdrowie będzie wspierana kampanią reklamową pod hasłem „Do lekarza bez kolejki”. Akcja ruszy 29 stycznia i potrwa do końca marca, obejmie kina, radio, prasę (miesięczniki kobiece i poradnikowe) oraz internet. Za koncepcję i przygotowanie kampanii oraz zakup mediów Wirtualna Polska odpowiada we własnym zakresie.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. serwis WP abcZdrowie miał 6,8 mln realnych użytkowników, a wszystkie strony i aplikacje internetowej Wirtualnej Polski zanotowały 20,84 mln realnych użytkowników i 3,54 mld odsłon.

W trzech kwartałach br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 12,3 proc. do 328 mln zł i spadek zysku netto o 1,2 proc. do 30,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP abcZdrowie pozwala umawiać wizyty lekarskie - Wirtualna Polska chce konkurować ze ZnanyLekarz.pl

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nocek
Brawo WP
odpowiedź
User
Nocek
Brawo WP
odpowiedź
User
aZaliż
Ooooooo tak. Wspaniale.
Zawsze marzyłem, żeby WP wiedziało kiedy i do jakich lekarzy chodzę.
odpowiedź