SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wpływy agencji Bardzo zmalały o połowę, a zysk do 12,7 tys. zł

W ub.r. agencja reklamowa Bardzo zanotowała 5,11 mln zł wpływów sprzedażowych i 12,7 tys. zł zysku netto, wobec 10,07 mln zł przychodów i 997,1 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Firma ograniczyła wydatki na wynagrodzenia i usługi obce.

Kadry z reklam przygotowanych przez agencję Bardzo Article

Wpływy sprzedażowe Bardzo zmalały w skali roku o 49,3 proc. Na początku ub.r. współpracę z agencją w zakresie obsługi ATL po 10 latach zakończyła Agora (spoty do obecnej kampanii „Gazety Wyborczej” przygotowało SzutSzut Studio).

Za to Bardzo nadal pracuje m.in. dla Allegro, Tyskiego i Tymbarku. Przy czym w przypadku tej pierwszej marki jesienią ub.r. intensywną kampanię usługi Allegro Smart! przygotowała agencja 23Heroes. Allegro Ze względu na tę akcję Allegro zrezygnowało z wizerunkowej reklamy bożonarodzeniowej, a wcześniej przez kilka lat to Bardzo realizowało takie spoty, m.in. doceniony także za granicą spot „English for beginners”.

Dla Tyskiego agencja w ub.r. przygotowała m.in. mundialową kampanię ze Zbigniewem Bońkiem, a po obronie w przetargu obsługi tego klienta komunikację pod hasłem „Przejdźmy na Ty”, kontynuowaną w br. w formie promocji.

Natomiast w ramach obsługi marki Tymbark agencja tworzy kampanie soków, musów i napoju H2owoc, obecnie te pierwsze są reklamowane jako „zdrowo pomyślane”.

Zmalały wydatki na usługi obce i wynagrodzenia

Zdecydowanie najwięcej Bardzo wydaje na usługi obce. W ub.r. koszty w tym zakresie wyniosły 4,6 mln zł, co wobec 8,06 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 43 proc.

Z kolei nakłady na wynagrodzenia zmalały w skali roku z 452,7 do 284,4 tys. zł., a na ubezpieczenia społeczne - z 40 do 5,9 tys. zł. W ub.r. przeciętne zatrudnienie w agencji wynosiło zaledwie 0,42 etatu, wobec dwóch rok wcześniej.

Wydatki spółki na zużycie materiałów i energii zmniejszyły się rok do roku z 72,2 do 60,3 tys. zł, , a pozostałe koszty - ze 135,9 do 75,7 tys. zł. Natomiast nakłady na amortyzację wzrosły z 51,4 do 58,4 tys. zł.

Łącznie koszty operacyjne firmy wyniosły w ub.r. 5,08 mln zł, po spadku o 42,3 proc. w skali roku.

Zysk sprzedażowy Bardzo zmalał z 1,25 mln zł w 2017 roku do 22 tys. zł w ub.r. Zmniejszyły się też pozostałe wpływy operacyjne (z 18,1 do 5,4 tys. zł) i pozostałe koszty operacyjne (z 37,5 do 11 tys. zł), natomiast wpływy finansowe wzrosły z 8,3 do 9 tys. zł, a koszty finansowe z 3,9 do 4,1 tys. zł.

W ub.r. agencja zanotowała 21,3 tys. zł zysku brutto i 12,6 tys. zł zysku netto, wobec odpowiednio 1,24 mln zł i 997,1 tys. zł rok wcześniej. Wartość zapłaconego przez nią podatku dochodowego zmalała w skali roku z 242,2 do 8,7 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy agencji Bardzo zmalały o połowę, a zysk do 12,7 tys. zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwona D.
To się nazywa biznes! Rok do roku - 50 procent w plecy. W każdej normalnej agencji za taki wynik zarząd szuka pracy przy zbieraniu runa leśnego. Chyba że zarząd jest właścicielski - wtedy może po prostu konsekwentnie sprowadzać spółkę do parteru, bo kto mu zabroni? Kolejny dowód na to, że siła idei i owszem, ale do tego jeszcze - tzw. noł hał operacyjny by się przydał. Widzieliśmy to już tyle razy, prawda?
0 4
odpowiedź
User
pm
Nie rozumiem nic, ale życzę jak najlepiej!
3 0
odpowiedź
User
przyjaciel!
Co ten news ma na celu? Podłożenie Bardzo nogi? Na pewno im to nie pomoże, a jest to agencja z której powinniśmy być dumni! Poza tym te dane finansowe nic nie znaczą. Niskie zyski to raczej umiejętność i konieczność uciekania przed podatkami.
4 0
odpowiedź