SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wpływy Huuuge 27 proc. w górę, debiut giełdowy kosztował 29 mln zł

Produkująca gry mobilne firma Huuuge w pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych (bez efektu rozliczania wpływów w czasie) o ok. 27 proc. do 95,6 mln dolarów - wynika ze wstępnych danych. Koszty debiutu giełdowego spółki wyniosły 28,73 mln zł.

Antek Trela Article

Według wstępnych danych kwartał do kwartału przychody sprzedażowe Huuuge zwiększyły się o ok. 6 proc.

Firma w komunikacie giełdowym zaznaczyła, że „niniejszy raport zawiera dane wstępne, które mogą różnić się od danych ostatecznych (bez efektu rozliczania przychodów w czasie)”, a „finalna informacja o przychodach ze sprzedaży będzie opublikowana w skonsolidowanym raporcie okresowym za pierwszy kwartał 2021 r.”

Huuuge wydało 28,7 mln zł na debiut giełdowy

19 lutego Huuuhe zadebiutowało na warszawskiej giełdzie. W ofercie pierwotnej sprzedawano jego akcje po 50 zł za sztukę, 31,65 mln walorów kupili inwestorzy instytucjonalni, a 1,66 mln - indywidualni. Wartość oferty wyniosła 1,67 mld zł, a kapitalizacja spółki - 4,2 mld zł.

Zainteresowanie jej akcjami było ogromne - poziom redukcji zapisów wyniósł aż 96,96 proc., co oznacza, że inwestorzy chcieli kupić 33 razy więcej walorów niż sprzedawano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wtorek Huuuge poinformowało, że koszty oferty pierwotnej wyniosły 7,37 mln dolarów, czyli ok. 28,73 mln zł. Z tej kwoty 4,81 mln dolarów (18,73 mln zł) poszło na wynagrodzenia subemitentów, 2,04 mln dolarów (7,94 mln zł) na sporządzenie prospektu i doradztwo, 406,4 tys. dolarów (1,58 mln zł) na przygotowanie i przeprowadzenie oferty, a 121,8 tys. dolarów (474,6 tys. zł) - na promocję oferty.

Średni koszt przeprowadzenia oferty przypadający na jedną akcję oferowaną wyniósł 0,65 dolara, czyli ok. 2,54 zł.

Kurs Huuuge nadal poniżej ceny z debiutu

Jak te wydatki sklasyfikuje Huuuge? 1,65 mln dolarów obciąży jej koszty bieżące, z czego 1,52 mln dolarów te z ub.r., a 487,9 tys. dolarów te z br. Natomiast 5,72 mln dolarów zmniejszyło kapitał pozyskany ze sprzedaży akcji, z czego 864 tys. dolarów - kapitał własny z ub.r., a 4,85 mln dolarów - kapitał z br.

W środę na koniec sesji za akcję Huuuge płacono 44 zł, co dawało kapitalizację firmy w wysokości 3,706 mld zł.

W ciągu dwóch tygodni od debiutu na warszawskiej giełdzie kurs produkującej gry mobilne spółki Huuuge zmalał o prawie 25 proc. - Skupiamy się na fundamentach biznesu i jesteśmy przekonani, że z czasem znajdą one adekwatne odzwierciedlenie w ocenie rynku. Na naszą obecność na giełdzie patrzymy długoterminowo - mówił w pierwszej połowie marca Anton Gauffin, prezes Huuuge.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy Huuuge 27 proc. w górę, debiut giełdowy kosztował 29 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl