SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

wPolityce.pl wyłącza komentarze internautów. „Bezprawny charakter treści”

Portal wPolityce.pl (Fratria) na czas nieokreślony zawiesił możliwość dodawania przez internautów wpisów pod tekstami. Usunął też dotychczasowe wpisy, jako przyczynę podaje „bezprawny charakter przechowywanych treści”.

Strona główna wPolityce.plStrona główna wPolityce.pl

Użytkownicy z profilami na wPolityce.pl o zawieszeniu opcji dodawania komentarzy zostali poinformowani w środę. Fratria wyjaśniła, że „uzyskała wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych treści obejmujących komentarze od użytkowników serwisu”.

W tej sytuacji spółka zdecydowała się nie tylko zawiesić na czas nieokreślony możliwość zamieszczania komentarzy, lecz także usunąć ze strony te już dotychczas dodane.

CZYTAJ TEŻ: Bracia Karnowscy założyli fundację. Apelują do czytelników o wpłaty

- Nie chcemy bowiem, by na naszych witrynach pojawiały się komentarze nawołujące do nienawiści wobec konkretnych osób lub grup, promujące ich dyskryminację albo ubliżające im ze względu na ich pochodzenie rasowe czy etniczne, religię, niepełnosprawność, wiek, narodowość, status weterana, orientację seksualną, płeć, tożsamość płciową lub inny aspekt wiążący się z dyskryminacją bądź marginalizacją - wyliczył wydawca.

Na wPolityce komentarze tylko od zarejestrowanych

W lutym ub.r. we wszystkich serwisach internetowych Fratrii, także wGospodarce.pl; wPolsce.pl i ABCtygodnik.pl, wprowadzono zasadę, że wpisy mogą zamieszczać tylko zarejestrowani tam internauci. W regulaminie wyliczono, że komentarze nie powinny m.in. „mieć wydźwięku emocjonalnego, w szczególności nie powinny stanowić ataku na innych użytkowników, nie mogą prowokować, nawoływać do agresji, nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej lub propagować przemoc oraz totalitarny ustrój państwa”.

- Skarg na nieodpowiednie treści na naszych forach - na bieżąco usuwane przez naszych moderatorów - nie było ani mniej, ani więcej niż w latach wcześniejszych. To problem z którym zmagają się wszyscy wydawcy i wszystkie platformy mediów społecznościowych, bez względu na orientację, kraj, formułę działania - przekonywał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych z Mediapanelu w sierpniu 2022 roku wPolityce.pl odwiedziło 1,46 mln internautów, spędzając w serwisie średnio po 30 minut i 9 sekund.

W 2022 roku przychody Fratrii, wydającej też m.in. „Sieci”, „Gazetę Bankową” i Telewizję wPolsce.pl, zwiększyły się o 9,3 proc. do 37,6 mln zł, głównie dzięki wzrostowi wpływów reklamowych. Zysk netto spółki zmalał z 4,59 do 4,01 mln zł, prawie w całości został wypłacony jako dywidenda.

Dołącz do dyskusji: wPolityce.pl wyłącza komentarze internautów. „Bezprawny charakter treści”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
As
Precz z cenzurą.
odpowiedź
User
Teleman
Interia . Onet , Dziennik .pl . Wpolityce . ... brak komentarzy i tak powoli zamyka się ludziom usta .
odpowiedź
User
drewienko
Jak by to napisać, by nie obrazić inteligencji czytających... Jak sobie wpolityce atakowało od lat Tuska i PO, gdy byli w opozycji to można to było traktować z przymrużeniem oka, bo PiS rządził, dawał im na to/za to kasę i mieli głęboko gdzieś wyświetlenia i treści, gdy płynęła kasa z SSP. Teraz gdy wpolityce jest w opozycji, kasa nie dociera to już im peron mocno odjechał i nawet ja, wchodząc tam dla rozrywki, uważam, że treści nie tyle kreują rzeczywistość oderwaną od realiów co najzwyczajniej są fikcją, wymyśloną przez "redaktorów". Tym samym konsolidacja ich odbiorców polega na tym, że albo będą wierzyć we wszystko co tam jest napisane, albo do widzenia. Tu nie ma miejsca na dyskusję, czy interakcję, tu trzeba tylko bezkrytycznie czytać/słuchać, a każdy głos odmienny jest wycinany, stąd brak komentarzy. Dziwię się tylko, że nastąpiło to tak późno :)
odpowiedź