SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

wPolityce.pl: „Wprost” kłamie, że żyjemy głównie z reklam SKOK-ów

Serwis wPolityce.pl zarzuca tygodnikowi „Wprost” podanie nieprawdziwej informacji, że utrzymuje się głównie z reklam SKOK-ów. Żąda od czasopisma zamieszczenia sprostowania, zapowiadając, że inaczej kieruje sprawę do sądu.

Informacje o wPolityce.pl znalazły się w nowym numerze „Wprost” w artykule zatytułowanym „Podskoki” autorstwa Rafała Kalukina i Grzegorza Łakomskiego. W tekście opisywane są związki mediów i dziennikarzy prawicowych ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo Kredytowymi, m.in. w kontekście ostatnich kontrowersji i protestu przeciw publikacjom „Gazety Wyborczej” o SKOK-ach (więcej na ten temat). W artykule pojawia się stwierdzenie, że wPolityce.pl „żyje głównie z reklam SKOK”.

Przeciwko temu sformułowaniu szybko zaprotestował Michał Karnowski, założyciel wPolityce.pl. „Jest to całkowita nieprawda, sprzeczna z faktami, kłamliwa. Budżet wPolityce.pl opiera się na darmowej pracy założycieli oraz przychodach pozyskiwanych na powszechnych zasadach reklam i zysków ze sprzedaży w naszym sklepie. Reklama SKOK jest tu jedną z wielu dziesiątek pozycji, bynajmniej nie kluczową dla budżetu dynamicznie rozwijającego się przedsięwzięcia” - napisał Karnowski w tekście zatytułowanym „Tak kłamie ‘Wprost’”. Zauważył przy tym, że współautor artykułu „Podskoki” Grzegorz Łakomski wspólnie z Aleksandrę Pawlicką ponad pół roku temu podał na łamach tygodnika informacje o Zbigniewie Ziobro, które sąd uznał właśnie za nieprawdziwe i nakazał sprostować (więcej o tej sprawie).

Michał Karnowski również domaga się od „Wprost” sprostowania. W przeciwnym wypadku zapowiada, że rozważy skierowanie sprawy do sądu.

Rzeczniczka PMPG, wydawcy „Wprost”, odmówiła komentarza w tej sprawie.

Dołącz do dyskusji: wPolityce.pl: „Wprost” kłamie, że żyjemy głównie z reklam SKOK-ów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A17
Kłamstwa to nie nowość w brukowcu wydawanym przez Lisa. Jaki pan taki kram...
odpowiedź
User
as
Tylko idioci nie wiedzą, że SKOK to ciepłe gniazdko dla prawicowych mediów
odpowiedź
User
lewy
Drogi asie, mądrość twoja wielka i wiesz na pewno wszystko o wszystkich. No po prostu paradne.
odpowiedź