SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost” bierze 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność

Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” (należy do PMPG Polskie Media), wydająca tygodnik „Wprost”, zawarła umowę o zaciągnięciu kredytu w wysokości maksymalnie 3 mln zł do spłaty na 10 lat. Celem jest finansowanie bieżącej działalności firmy.

Michał M. Lisiecki, większoścowy akcjonariusz PMPG Polskie MediaArticle

Zabezpieczeniami kredytu jest hipoteka ustanowiona na rzecz AWR „Wprost” przez PMPG Polskie Media na prawie użytkowania wieczystego do jej nieruchomości w Piasecznie, przelew wierzytelności z polisy ubezpieczeniowej tej nieruchomości na sumę ubezpieczenia wynoszącą minimum 2,5 mln zł oraz weksel własny in blanco wystawiony przez AWR „Wprost” wraz z deklaracją wekslową.

- Pozostałe warunki umowy kredytu nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów - poinformowała PMPG Polskie Media w komunikacie giełdowym.

Poprzednio AWR „Wprost” wzięła 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność w grudniu 2015 roku. Okres spłaty wyznaczono do grudnia ub.r. Spółka zdecydowała się nie kontynuować tej umowy kredytowej i wziąć nowy kredyt w innym banku.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 19 227 egz.

90 proc. udziałów AWR „Wprost” należy do grupy PMPG Polskie Media, która w trzech kwartałach br. zanotowała 10,96 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,74 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” bierze 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
To tak źle?
Nieruchomość własna pod zastaw kredytu?
To jak Agora, tyle że skala działalności mniejsza i przyjaciół mniej.
Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo mniej.
Się porobiło...
odpowiedź
User
gość
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
To tak źle?
Nieruchomość własna pod zastaw kredytu?
To jak Agora, tyle że skala działalności mniejsza i przyjaciół mniej.
Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo mniej.
Się porobiło...

Proszę się wczytać w treść komunikatu. Nie jest to nowy kredyt. Spółka nie przedłużyła poprzedniej umowy kredytowej i zawarła nową umowę. Cytuję z treści artykułu: "Poprzednio AWR „Wprost” wzięła 3 mln zł kredytu na bieżącą działalność w grudniu 2015 roku. Okres spłaty wyznaczono do grudnia ub.r. Spółka zdecydowała się nie kontynuować tej umowy kredytowej i wziąć nowy kredyt w innym banku."
Nic nadzwyczajnego w tym że firmy korzystają z finansowania kredytowego, a na jakim poziomie to warto zerknąć do bilansu spółki.
odpowiedź
User
Mój punkt widzenia
Ze biorą sie nie dziwie. Ja bym im jednak nie dał.
odpowiedź