SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wprost” przywróci Nagrodę Kisiela

AWR „Wprost”, wydawca tygodnika „Wprost”, planuje przywrócenie Nagrody Kisiela, która w przeszłości była przyznawana pod patronatem pisma. Na łamach tygodnika pojawią się też rozmowy z przyjaciółmi i współpracownikami publicysty Stefana Kisielewskiego.

„Wprost” przywróci Nagrodę Kisiela

Obecnie AWR „Wprost”, który od końca grudnia br. należy do spółki Platforma Mediowa Point Group, prowadzi prace nad formułą nagrody. Była ona przyznawana w latach 1990 – 2006 przez Stefana Kisielewskiego, a po jego śmierci przez kapitułę składającą się z głównie dotychczasowych laureatów wyróżnienia. Nagroda co roku trafiała w ręce osób, których działalność była zgodna z duchem twórczości Stefana Kisielewskiego. Wręczano ją w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca.

W 2007 roku dalszemu przyznawaniu nagrody pod patronatem „Wprost” sprzeciwiło się 25 członków kapituły, m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Olechowski, Tomasz Lis i Stefan Bratkowski. Twierdzili oni, że styl, poziom oraz treść niektórych publikacji tygodnika nie pozwoliły na kontynuowanie idei nagrody w dotychczasowej formie.


 
Z okazji przypadającego w przyszłym roku 100-lecia urodzin Stefana Kisielewskiego, tygodnik „Wprost” opublikuje także cykl 10 rozmów ze znanymi ludźmi kultury, polityki i nauki,  przyjaciółmi lub współpracownikami Kisiela, których ten opisał w swoim słynnym „Abecadle….” . Rozmowy na 100-lecie Kisiela będą się ukazywały raz w miesiącu w dziale „Społeczeństwo”. Pierwsza znalazła się w dzisiejszym wydaniu „Wprost” - jest to wywiad z Marcinem Królem, historykiem idei, filozofem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego i przyjacielem Kisielewskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wprost” przywróci Nagrodę Kisiela

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lubię Kisiela
Ksisiel by ich... Nie dałby się wciągnąć na panteon, był zarazem wielkim patriotą, realistą i kpiarzem. Sam nie unikał dosadności... Myślę, że wolałby poprzednie "Wprost" i Króla, a tych wszystkich "protestujących w jego obronie" dobrotliwie by wyśmiał :-)...
8 8
odpowiedź
User
viop
w kontekście cenzury panującej we Wprost (usunięcie felietonów Marka Króla pod dyktando Wyborczej, zapewne po telefonie Michnika do Lisieckiego), reaktywacja Nagród Kisiela będzie oznaczała tylko jedno - kolejną salonową nagrodę, której laureaci będą grać do tej samej bramki co Wyborcza, Polityka, TVN, PO i tym podobne elyty.
Ciekawe czy podobne akcje przysporzą im czytelników. Ludzie karmieni propagandową papką przez SALON są już nasyceni swoimi mediami i nie potrzebują kolejnej mutacji Wyborczej czy Polityki. Nie wróżę zatem przyszłości tygodnikowi Wprost, który dotąd znany był z ostrego pazura. Pazura, który Lisiecki mu znacznie przytępił i przyciął, żeby móc pogrzać sięna chwilę na salonie. Prawda jest taka, że przychylnośćsalonu zyska, ale nigdy w salonie nie usiadzie. Będzie marionetką na usługach salonu a nie jego pełnoprawnym członkiem.
8 8
odpowiedź