SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wprost”: SkładyWęgla.pl więcej reklamowały się m.in. w TVP, „Fakcie” i Radiu ZET

Wydawca „Wprost” podkreśla, że spółka SkładyWęgla.pl, której współwłaściciel został zatrzymany w związku z tzw. aferą nagraniową wywołaną publikacjami tygodnika, na reklamę we „Wprost” w ub.r. wydała 1,4 mln zł, o wiele mniej niż m.in. w Telewizji Polskiej, „Fakcie” i Radiu ZET.

„Wprost”: SkładyWęgla.pl więcej reklamowały się m.in. w TVP, „Fakcie” i Radiu ZET

We wtorek ABW w ramach dochodzenia w sprawie tzw. afery nagraniowej zatrzymała Marka Falentę, głównego akcjonariusza spółki SkładyWęgla.pl, od grudnia ub.r. kontrolującego 40 proc. jej udziałów. Według „Pulsu Biznesu” Falenta mógł być związany z grupą zamieszaną w podsłuchiwanie czołowych polityków rządu i przekazanie tych nagrań dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi, w efekcie czego ostatecznie ukazały się one we „Wprost” (przeczytaj więcej na ten temat).

>>> Dzięki taśmom „Wprost” może zyskać czytelników, ale stracić reklamy (opinie)

Niektórzy dziennikarze i komentatorzy we wpisach na portalach społecznościowych zwrócili uwagę, że we „Wprost” w okresie zimowym często ukazywały się reklamy SkładówWęgla.pl. Ponadto wrzucali link do zamieszczonego w tygodniku w listopadzie ub.r. artykułu „Miliony z węgla” w pozytywnym świetle opisującego założyciela i działalność tej firmy.

W odpowiedzi wydawca „Wprost” opublikował w środę komunikat, w którym prezentuje dane o całościowych wydatkach reklamowych SkładówWęgla.pl w ub.r. oraz od stycznia do maja br. Okazuje się że w ub.r. cennikowy budżet marketingowy firmy (według obliczeń Kantar Media, nieuwzględniających internetu) wyniósł 56,85 mln zł, z czego tylko 1,44 mln zł kosztowały reklamy we „Wprost”. Natomiast aż 24,2 mln zł spółka przeznaczyła na promocję w TVP1 i TVP2, 6 mln zł - w „Fakcie”, a 5,7 mln zł - w Radiu ZET. W br. „Wprost” nie opublikował już żadnej reklamy SkładówWęgla.pl. Wśród tygodników najwięcej na promowaniu tej firmy - 4,64 mln zł w ub.r. i 1,04 mln zł w br. - zarobił „Telemagazyn”, tv guide dołączany do dzienników regionalnych wydawanych przez Polskapresse.

>>> Dlaczego solidarność dziennikarska z „Wprost” prysła tak szybko? (opinie)

W kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 51 660 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii). Przy czym ostatnie dwa numery tygodnika, ze stenogramami podsłuchanych rozmów polityków, sprzedały się błyskawicznie: poprzedni w nakładzie 163 tys. egz., a obecny - 300 tys. (więcej na ten temat).

W I kwartale br. „Wprost” cennikowo zarobił z reklam 26,8 mln zł (według danych Kantar Media - zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wprost”: SkładyWęgla.pl więcej reklamowały się m.in. w TVP, „Fakcie” i Radiu ZET

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iq
i czego to dowodzi? bo jak dla mnie zupełnie niczego. w 2013 roku składy węgla wyłaziły mi nawet jak otworzyłem lodówkę. podobnie jak jakiś czas wcześniej olt. a cały czas od wielu już lat głównym reklamodawcą jest aflofarm, banki i telekomunikacja. piszcie teraz spiskowe teorie dziejów choć osobiście uważam że to zupełnie bez sensu.
9 11
odpowiedź
User
kamil
A czemu Wprost nie pisze,że reklamy Składów Węgla były też w Do Rzeczy?A nawet powiem,że reklamy firmy Marka F.były też w... TV Trwam.
12 10
odpowiedź
User
xm
Pełno reklam Składów Węgla było też swego czasu w bratnim tygodniku Do Rzeczy.
12 10
odpowiedź
User
małe be
To teraz macie jak w banku kolejnych reklamodawców. Właśnie zamknęliście swój interes. Piękny samobój.
9 10
odpowiedź