SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wśród konsultantek najlepiej zarabiają osoby z długim stażem

Po kilku latach pracy konsultantka działająca w sprzedaży bezpośredniej zaczyna zarabiać niezłe pieniądze. Zarobki w granicach 9-10 tys. są jednak domeną sprzedawców z ponad 10-letnim stażem. O wysokości zarobków oraz liczbie przepracowanych godzin w dużej mierze decydują sami sprzedawcy - wynika z badania Homo Homini.

Wśród konsultantek najlepiej zarabiają osoby z długim stażem

W grupie najlepiej zarabiających konsultantek dominują osoby z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, ale stanowią one nieliczną grupę. Osoby z ponad 10-letnim stażem w branży sprzedaży bezpośredniej to 16% ogółu sprzedawców.

Praca w sprzedaży bezpośredniej jest głównym źródłem dochodu dla niespełna 13% respondentów. To właśnie te osoby są w stanie zarobić powyżej średniej krajowej.

W grupie osób deklarujących swój dochód do 500 zł brutto miesięcznie dominują osoby z rocznym stażem pracy w sprzedaży bezpośredniej, poświęcające do 3 godzin tygodniowo na pracę konsultantki oraz współpracujące z firmami w celu zakupu produktów dla siebie po niższych cenach. 26% ankietowanych poświęcających na pracę w branży od 3,5 do 7 godzin tygodniowo deklaruje dochody do 2000 zł brutto miesięcznie.

Wysokość zarobków uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji, stażu pracy w zawodzie oraz tego, czy stanowi ona główne czy dodatkowe źródło dochodów. Średnie zarobki osób (6% badanych) pracujących w wymiarze godzinowym odpowiadającym standardowej połówce etatu lub całemu etatowi wynoszą powyżej 5000 zł brutto miesięcznie. 4% respondentów pracuje 40 godzin tygodniowo i więcej, osiągając  dochody na poziomie 8000-9000 zł brutto miesięcznie.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Homo Homini w kwietniu 2013 r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) wśród osób pracujących w systemie sprzedaży bezpośredniej, współpracujących z firmami zrzeszonymi w Polskim Stowarzyszeniu Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB). Wielkość próby: N=3892.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wśród konsultantek najlepiej zarabiają osoby z długim stażem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl