SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wśród reżyserów pracujących dla HBO biali mężczyźni są w mniejszości

Stacja HBO podała, że 57 procent zespołu pracujących dla niej reżyserów seriali i filmów to kobiety oraz mężczyźni o innym niż biały kolorze skóry. To jeden z efektów prowadzonej przez HBO kampanii Because of Her, stacja zapowiada w przyszłości podobne zróżnicowanie wśród scenarzystów tworzących dla nadawcy.

Casey Bloys, HBO Article

HBO poinformowała, że 57 proc. reżyserów tworzących treści dla stacji w sezonie 2017/18 stanowią białe i kolorowe kobiety oraz kolorowi mężczyźni. To poważna zmiana biorąc pod uwagę, że według raportu organizacji Director's Guild of America w sezonie 2014/15 jedynie 23 proc. reżyserów nie było mężczyznami rasy białej.

Postępujące zróżnicowanie pod względem płci i koloru skóry wśród pracujących dla HBO reżyserów to m.in. efekt uruchomionej przez Casey’a Bloysa, szefa programowego HBO akcji pod nazwą Because of Her. Ma ona prezentować sylwetki zdolnych reżyserów - kobiet tworzących seriale i filmy dla stacji i podkreślać zalety zróżnicowania w tym środowisku.

Lepsze treści

Bloys podkreśla, że współpraca nadawcy z większą liczbą kobiet czy mężczyzn innej rasy niż biała nie jest wyrazem poprawności politycznej, ale sposobem na tworzenie lepszych treści dla odbiorców. Zdaniem menedżera inna wrażliwość kobiet pozwala im ujmować poszczególne historie w zupełnie innym kontekście niż ten, który wybierają zwykle reżyserzy będący białymi mężczyznami.

HBO zapowiada, że tendencja do różnicowania twórców pod względem płci oraz koloru skóry będzie kontynuowana, i rozszerzana poza krąg reżyserów. Według planów w 2019 r. zespół scenarzystów piszących dla HBO zostanie znacznie zasilony kobietami oraz kolorowymi mężczyznami, obecnie stanowią oni 43 proc. całej ekipy scenarzystów HBO.

 

John Stankey: HBO musi skuteczniej walczyć o uwagę widzów

John Stankey, który po przejęciu Time Warnera przez AT&T jako szef nowej firmy Warner Media nadzoruje między innymi HBO zapowiada, że stację czeka trudny rok i okres intensywnej walki z konkurentami takimi jak Netflix. Zdaniem Stankeya HBO musi więcej inwestować w atrakcyjne treści, a zaangażowanie widzów powinno się wyrażać w godzinach spędzonych przez nich ze stacją każdego dnia, a nie tygodnia czy miesiąca. Według menedżera tylko w ten sposób nadawca poradzi sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wśród reżyserów pracujących dla HBO biali mężczyźni są w mniejszości

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tarpan
To już wiem dlaczego nie ma tam co oglądać. Parytety są wrogiem jakości.
37 9
odpowiedź
User
Bitr
No i co mam zrobić z taka informacja ?
22 9
odpowiedź
User
a
To stało się jasne dlaczego w zasadzie od końcówki 2016 w HBO coraz częściej nie ma co oglądać, bo po prostu ich ostatnich produkcji nie da się oglądać. Dobrze, że Gra o Tron miała szczęście wystartować przed parytetami.
27 9
odpowiedź