SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyborcza.pl zebrała ponad 57 tys. zł na ratowanie drzew w Polsce

Ponad 57 tys. zł jak dotąd zebrała na rzecz akcji walczącej z wycinką drzew „Gazeta Wyborcza” (Agora) w ramach specjalnej oferty prenumeraty cyfrowej „Pogotowie dla Drzew”.

Każdy, kto chciałby wesprzeć inicjatywę „Pogotowie dla Drzew”, może to zrobić, wykupując specjalną subskrypcję Wyborcza.pl (fot. materiały prasowe)Article

Oferta prenumeraty ruszyła w marcu. Zbiórka trwa do końca czerwca, a całość kwoty zostanie przekazana na rzecz inicjatywy Fundacji Dzika Polska walczącej z wycinką drzew w miastach i lasach.

Agora podaje, że na 24 maja, w Europejskim Dniu Parków Narodowych, trwale chronionych na terytorium Polski jest kilka procent lasów. To, zdaniem Greenpeace Polska, za mało. „Aby zapobiec postępowaniu zmian klimatu czy niszczeniu bioróżnorodności, niezbędnym jest, aby minimum 15% najstarszych i najcenniejszych lasów było objętych ścisłą ochroną. Tymczasem drzewa te wycinane są w całym kraju, nawet na terenach parków narodowych” - dodaje Agora.

- Wycinki drzew w parkach narodowych to norma. Większość z nich nie ma uzasadnienia przyrodniczego i jest po prostu ratowaniem budżetu. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tereny chroniące najcenniejsze obszary naszego kraju traktowane są w ten sposób. Z tego powodu tracimy lasy karpackie, których wartość jest miejscami porównywalna z Puszczą Białowieską. Dlatego, by ograniczyć zniszczenia w obrębie planowanych parków narodowych, podejmujemy działania hamujące przekształcanie cennych obszarów, zwłaszcza w obrębie Puszczy Białowieskiej - mówi cytowany w komunikacie Dawid Kaźmierczak, prezes zarządu Fundacji Dzika Polska.

Pierwszy etap współpracy „Gazety Wyborczej” z Fundacją potrwa do końca czerwca. Do tego czasu każdy, kto chciałby wesprzeć inicjatywę „Pogotowie dla Drzew”, może to zrobić, wykupując specjalną subskrypcję Wyborcza.pl. Do wyboru są trzy pakiety: „Zagajnik” za 60 zł z kodem na 3-miesięczną prenumeratę Premium, „Las” za 120 zł z kodem na 6-miesięczną prenumeratę Premium oraz „Puszcza” za 240 zł z kodem na 12-miesięczną prenumeratę Premium. Oferta przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych prenumeratorów, którzy zakupiony kod mogą przekazać znajomym lub bliskim.

„Gazeta Wyborcza” (Agora) miała pod koniec pierwszego kwartału br. 258 tys. cyfrowych subskrypcji (wzrost o 9,1 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku).

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Przesądziło o tym zamknięcie kin Helios.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyborcza.pl zebrała ponad 57 tys. zł na ratowanie drzew w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kot
to jakieś 15% miesięcznego wynagrodzenia członka zarządu Agory. Sukces przez duże S
odpowiedź