SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyborcza.pl z prenumeratą solidarnościową „na ratunek uchodźcom"

„Gazeta Wyborcza" uruchomiła specjalną ofertę prenumeraty cyfrowej: cały przychód z niej zostanie przekazany fundacjom, zaangażowanym w pomoc uchodźcom przebywającym w Usnarzu Górnym. Akcję zaplanowano na tydzień.

Article

Na wysokości miejscowości Usnarz Górny, po białoruskiej stronie granicy, od kilkunastu dni przebywają migranci, którzy chcieli się dostać do Polski. Z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę tamtejsze służby. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze Służby Granicznej.

Redakcja „Gazety Wyborczej" informuje: - Nie chcąc patrzeć z obojętnością na cierpienie i okrucieństwo, postanawiamy włączyć się w pomoc uchodźcom, inicjując akcję „Na ratunek uchodźcom", której celem jest wsparcie finansowe organizacji zajmujących się obroną praw człowieka oraz zaangażowanych w pomoc migrantom w Usnarzu Górnym.


 
- Trzymam kciuki, żeby polski rząd się opamiętał i zaczął pomagać uchodźcom choćby w podstawowym zakresie. Za długo jednak obserwuję ksenofobiczną politykę obecnej władzy, by mieć w tej sprawie wielkie nadzieje. Wiążę je natomiast z oddolnymi działaniami obywatelskimi. Wspaniałą robotę już teraz wykonują fundacje wspierające uchodźców i za ich pośrednictwem każdy z nas może pomóc potrzebującym. To znacznie bardziej efektywne niż próby pomocy na własną rękę, ponieważ fundacje zatrudniają specjalistów i wiedzą, czego i komu dokładnie potrzeba. Pomóżmy uchodźcom razem. Zachęcam Państwa do wykupienia prenumeraty solidarnościowej „Wyborczej". W ten sposób możemy sprawić, że konkretne organizacje będą mogły pomagać migrantom na znacznie większą skalę - mówi Aleksandra Sobczak, wicenaczelna „Gazety Wyborczej”.

Beneficjentem - Konsorcjum Organizacji Społecznych

Całkowity przychód ze sprzedaży subskrypcji w ramach akcji „Na ratunek uchodźcom" zostanie przekazany Konsorcjum Organizacji Społecznych, w którego skład wchodzą fundacje zaangażowane w pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej (są to: Amnesty International Polska, fundacja Nasz Wybór, fundacja Polska Gościnność, grupa nieformalna Chlebem i Solą, fundacja Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Migrant Info Point, czyli Fundacja – Centrum Badań Migracyjnych, stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, stowarzyszenie Nomada oraz Fundacja Instytut Spraw Publicznych), i innym organizacjom pomagającym uchodźcom oraz migrantom w Polsce, w tym fundacji Ocalenie.

Nowa inicjatywa „Wyborczej" wystartowała w piątek, 27 sierpnia br. i potrwa do piątku 3 września. Internauci mogą zamówić specjalną prenumeratę cyfrową Wyborcza.pl w ramach jednorazowej oferty autoodnawialnej na kwartał bądź pół roku lub w formie cegiełki na 4 tygodnie.

W ramach subskrypcji nowi czytelnicy otrzymają dostęp do treści Wyborcza.pl, w tym pełen dostęp do serwisu Wysokieobcasy.pl. Stali czytelnicy mogą się natomiast włączyć do akcji, płacąc za kolejną prenumeratę bądź wykupując kod aktywujący dostęp do cyfrowej wersji dziennika dla bliskich czy znajomych.

Kolejna akcja pomocowa "Gazety Wyborczej"

Akcja „Na ratunek uchodźcom" to kolejny przykład działań, które „Gazeta Wyborcza" inicjuje - bądź wspiera w trosce o ochronę praw człowieka. W listopadzie ub. roku przekazano ponad 600 tys. zł przychodów ze sprzedaży cyfrowych subskrypcji Wyborcza.pl na wsparcie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet po masowych protestach w obronie praw kobiet.

Z kolei w październiku 2019 roku przekazano 200 tys. zł na pomoc komitetowi społecznemu „Wspieram nauczycieli". W sierpniu ub.r. redakcja wspierała społeczność LGBT w trakcie protestów w Polsce oraz solidaryzowała się z Białorusią podczas strajków odbywających się po budzących kontrowersje wyborach prezydenckich.   

W czerwcu 2021 roku średnie rozpowszechnianie ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosło 54 532 egz. i zmalało o 18,31 proc. w porównaniu do czerwca 2020 roku. Na koniec czerwca z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” (Agora) korzystało 258,2 tys. użytkowników, o 6,1 proc. więcej niż rok wcześniej, a kwartalne wpływy z subskrypcji zwiększyły się o 22,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Wyborcza.pl z prenumeratą solidarnościową „na ratunek uchodźcom"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nissin
Trzymam kciuki, żeby polski rząd się opamiętał i zaczął pomagać uchodźcom choćby w podstawowym zakresie.....lewactwo to stan umysłu... tak jak Rosja. Jak to mówią "bez wódki nie rozbieriosz"
odpowiedź
User
Adrian
Czego nie wymyślą, żeby znaleźć nabywców swoich wcale nie jakościowych treści?
odpowiedź
User
yyy
im więcej kryzysów tym.wiecej łzawych treści dla lemingów i tym więcej aktywacji prenumerat..
odpowiedź