SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Gajewski pełnomocnikiem zarządu TVP ds. wyborów. Michał Adamczyk poprowadzi debatę

Wicedyrektor TAI Paweł Gajewski został we wtorek pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej do spraw wyborów parlamentarnych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Gospodarzem debaty przedwyborczej będzie prowadzący „Wiadomości” Michał Adamczyk.

Michał Adamczyk w studiu „Wiadomości”, fot. TVP Article

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. W myśl rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z lipca 2011 roku, w ciągu dwóch tygodni przed terminem wyborów telewizja publiczna ma obowiązek przeprowadzić debatę z udziałem przedstawicieli komitetów wyborczych, którzy zarejestrowali swoje listy.

Do jej nadzorowania, a także do przygotowania i nadzorowania wieczoru wyborczego, szefostwo TVP wyznaczyło wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Pawła Gajewskiego. Został on pełnomocnikiem zarządu do spraw wyborów, a do jego zadań będzie też należało m.in. czuwanie nad parytetami czasów antenowych dla poszczególnych sztabów wyborczych. Kierownikiem centrum wyborczego TVP została Beata Drobek, producentka pracująca w TVP Info.

Jak udało nam się ustalić, debatę przedwyborczą wyprodukuje agencja kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych, a poprowadzi ją Michał Adamczyk. Debata najprawdopodobniej będzie emitowana w TVP1. Z kolei wieczór wyborczy produkować ma Telewizyjna Agencja Informacyjna.

Paweł Gajewski trafił do telewizji publicznej w 2016 roku. Na początku 2018 roku został wicedyrektorem TAI ds. operacyjnych. Jesienią był też pełnomocnikiem zarządu TVP do spraw wyborów samorządowych - nadzorował wówczas m.in. realizację debaty kandydatów na prezydenta Warszawy.

Michał Adamczyk w Telewizji Polskiej pracuje od 2001 roku. Na początku 2016 roku dołączył do grona gospodarzy głównego wydania „Wiadomości”, w połowie 2016 roku zaczął też prowadzić niedzielny program publicystyczny „Bez retuszu” w TVP Info, który w listopadzie ub.r. zastąpiła „Strefa starcia”.

Adamczyk współprowadził też wieczory wyborcze w TVP, a w maju br. był gospodarzem debaty przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP1 wynosiła 534 264 widzów, a udział w rynku oglądalności - 9,4 proc. (3,19 proc. mniej niż rok wcześniej), natomiast TVP2 zanotowała 422 433 osób przeciętnej widowni minutowej i 7,44 proc. udziału (po wzroście o 10,39 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Gajewski pełnomocnikiem zarządu TVP ds. wyborów. Michał Adamczyk poprowadzi debatę

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2101
I co, znowu debata najkrótsza z możliwych, co będą pozwalać innym ugrupowaniom...
Na Konfederację jest ban od kilku miesięcy.
11 8
odpowiedź
User
Adamczyk .- swietny dziennikarz.
11 34
odpowiedź
User
jl
Adamczyk .- swietny dziennikarz.
Ani on świetny,ani dziennikarz.
38 9
odpowiedź
User
Max
Lejtnant Adamczyk do spraw propagandy na froncie ideologicznym wykaże się w debacie
27 8
odpowiedź
User
hahahaha
Gajowy? jak mu telefon siądzie i smsów nie będzie , to typ nie będzie umiał się przedstawić
14 5
odpowiedź