SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktorki naczelne Burda Media Polska zachęcają do udziału w wyborach (wideo)

Burda Media Polska przygotowała specjalny spot, w którym redaktorki naczelne jej magazynów i serwisów internetowych zachęcają kobiety do udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października. Film trafił na kanały social media poszczególnych tytułów.

Article

W przygotowanym materiale wideo głos zabrały: Aneta Wikariak (redaktorka naczelna Party.pl. Wizaż.pl), Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska (redaktorka naczelna „Viva!”), Marta Wilczkowska (redaktorka naczelna Polki.pl, Kobieta.pl), Marta Tabiś-Szymanek (redaktorka naczelna „Elle”), Agnieszka Franus (redaktorka naczelna „Kaleidoscope”, zastępczyni redaktora naczelnego „National Geographic Polska”), Katarzyna Dąbrowska (redaktorka naczelna „Glamour”) oraz Małgorzata Szczepańska (redaktorka naczelna „Elle Decoration”).

- Co druga Polka w wieku 18-39 lat nie planuje głosować w najbliższych wyborach. Kobiety tłumaczą, że nie interesują się polityką, nie wiedzą, kogo wybrać. Ale to, co najważniejsze - myślą, że ich głos nie ma znaczenia. Redaktorki naczelne, wspólnie, jednym głosem chcą powiedzieć, że każdy głos jest ważny, słyszalny, potrafi zmieniać świat. Głos kobiet dziś jest najważniejszy i decydujący. To także wyraz troski o przyszłość - możemy usłyszeć od redaktorek występujących w materiale.

- Kobiety mają ogromny wpływ na kształt Polski jutra. Nie pozwólmy, by ktokolwiek decydował za nas. Oddajmy głos, by mieć wpływ. Na przyszłość naszą i naszych dzieci. Ja głosuję! - słyszymy pod koniec filmu, gdy na ekranie pojawiają się twarze wszystkich bohaterek filmu oraz puste krzesło. Wyświetla się nad nim pytanie „A Ty?”.

Materiał został zrealizowany przez dział wideo Burda Media Polska. Scenariusz napisała Alicja Brenkus. Realizatorem była Zosia Gil-Wąsowicz. Operatorami i montażystami byli Andrei Birukou i Dawid Pirogowicz. 

Zobacz więcej: Burda wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia treści dziennikarskich

W skład portfolio Burda Media Polska wchodzą portale internetowe jak: Elle.pl, Glamour.pl, National-geographic.pl, Wizaz.pl, Polki.pl, Kobieta.pl, Party.pl, Viva.pl, Gotujmy.pl, Niania.pl, które docierają miesięcznie do ponad 13,7 mln użytkowników (Mediapanel, grudzień 2022 r.) Działalność digitalową wspierają magazyny tradycyjne, w tym międzynarodowe tytuły wydawnicze jak "Elle","Elle Decoration", "Glamour", "National Geographic", "Traveller" oraz "Viva!". Burda Media Polska jest także większościowym udziałowcem drogerii kosmetycznych Cocolita.pl.

Dołącz do dyskusji: Redaktorki naczelne Burda Media Polska zachęcają do udziału w wyborach (wideo)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ala
Bardzo niekorzystne swiatlo
odpowiedź
User
Janusz
Panie redaktorki, przestańcie traktować kobiety jak upośledzone. Czy może tego rodzaju akcje pokazują, co naprawdę myślicie o kobietach?
odpowiedź
User
Janusz
Redaktorki, uszanujcie decyzję kobiet, zamiast nimi jak zwykle manipulować.
odpowiedź